کریمی قدوسی:

آقای نوبخت! با چه برنامه‌ای نقدینگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دادید؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: در سال 96 پول ملی به شدت سقوط کرد که اینها دستاوردهای آقای نوبخت و رئیس بانک مرکزی وقت است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز مجلس گفت: جریان شیفته و خودباخته به غرب و آمریکا ببینند که امروز و این روزها در آمریکا چه خبر است.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: در سال 96 پول ملی به شدت سقوط کرد. کمیسیون امنیت ملی از بانک مرکزی، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، وزارت اقتصاد و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دعوت کرد و موضوع سقوط پول ملی و علت آن مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: جناب آقای روحانی شخصا، کتباً به آقای سیف رئیس کل بانک مرکزی در آن زمان دستور داد تا ظرف سه سال 36.1 میلیارد دلار ارز خزانه در بازار آمد و در اختیار سه باند قاچاق ارز، کالا و مواد مخدر قرار گرفت و به سلیمانیه عراق رفت در حالی که سلیمانیه عراق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آمریکا و رژیم سعودی مدیریت می‌کردند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: آمریکا از برجام خارج شد، سود سپرده‌های مردم کاهش پیدا کرد، نقدینگی به بازار سرازیر شد و ظرف چند ماه قیمت ارز در هر دلار به 18 هزار تومان رسید و ارزش پول ملی سقوط کرد. اینها دستاوردهای آقای نوبخت و رئیس بانک مرکزی وقت است.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: دومین اتفاق و نقطه عطف تاریخ دولت آقای روحانی در اقتصاد فتنه بنزینی بود، در حالی که همه ساله مجلس تصویب می‌کرد 15 تا 20 درصد به قیمت حامل‌های انرژی افزایش یابد این کار انجام نشد و یک شبه آقای روحانی از خواب بیدار شد و دید قیمت بنزین 3 هزار و 500 تومان شده و آن فاجعه در سطح کشور به وقوع پیوست.

وی افزود: باید از این دولت تعهد بگیریم که امسال دیگر امثال فتنه‌های بنزینی و امثال این جور مسائل را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود نیاورد.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: اقتصاد برجامی با اقتصاد مقاومتی صف‌آرایی و مقابله کرد. اقتصاد مقاومتی مصداقش اعزام 5 کشتی نفتکش ایرانی در همین روزها به کنار گوش شیطان بزرگ است. این دولت هنوز باور نمی‌کرد که این کشتی‌ها سالم به مقصد برسد و بازگردد. این اقتصاد، اقتصاد اقتدار اسلامی است.

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: گزارش آقای نوبخت خیلی خوب بود، اما ما نمی‌دانیم که این گزارش در مورد ایران بود، یا عراق و افغانستان، چون آنچه که آقای نوبخت می‌گوید با آنچه که در کف بازار است و با قیمت ارزاق عمومی و قدرت خرید مردم تفاوت بسیاری دارد.

وی افزود: 490 هزار میلیارد تومان حجم نقدینگی در سال 92 بود که این دولت در آن سال شروع به کار کرد و در پایان خرداد امسال حجم نقدینگی به 2 هزار و 800 هزار میلیارد تومان می‌رسد. آقای نوبخت! با چه برنامه‌ای نقدینگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دادید؟

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: آقای نوبخت! این روزها در بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ باز کردید، دارایی‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حراج می‌کنید بدون آنکه در بورس برنامه‌ای داشته باشید. سفته بازی ارز، سکه، دلار و خودرو به بورس می‌رود، کجاست برنامه و طرح و لایحه جدید برای هدایت نقدینگی به بازار بورس که سر از توسعه و جهش تولید در آورد نه این که سفته بازی کند؟

نماینده مردم مشهد در مجلس اظهار داشت: آقای روحانی قهرمان بود، اما قهرمانی در برانگیختن مردم که دو مصداق آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سال 96 با آن تعداد کشته و سال 98 با آن تعداد کشته و سقوط ارزش پول ملی دیدیم. آقای روحانی قهرمان این میدان بود. آقای روحانی سلحشور بود، اما سلحشوری در خواباندن، مدیریت جهادی و دیپلماسی عزت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خواباند.

وی افزود: آقای نوبخت! خاطرتان هست که در ابتدای مجلس دهم گفتید به اصلاح نظام بانکی دست نزنید، ما لایحه می‌آوریم. کجاست لایحه؟ من شاهد هستم شما در این 8 سال نتوانستید اصلاح نظام بانکی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در قالب لایحه ارائه دهید و همیشه هم با این کار مقابله کرده‌اید.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: کنترل بازار یکی از وظایف حاکمیت است، قانون ضعف دارد، آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کامل کنید و به کنترل بازار بپردازید. واگذاری‌ها افتضاح بود، المهدی، هفت تپه، مغان 

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2334

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.