در نشست هم‌افزایی برای تشکیل مجلس قوی مطرح شد؛

آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد؛ اولویت مجلس یازدهم/ شفاف عمل می‌کنیم

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: شرایط کشور به لحاظ آسیب‌های اجتماعی و مولفه‌های اقتصادی در وضعیت خطرناکی است و مجلس باید به این موارد ورود کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست «هم‌افزایی برای تشکیل مجلس قوی، کارآمد و انقلابی» امروز (سه شنبه) در مجموعه سرچشمه برگزار شد. در این نشست که ۱۹۲ منتخب مردم مجلس یازدهم در آن حضور داشتند، جمعی از افراد حاضر به ایراد سخنانی کوتاه پرداختند.

علی جدی منتخب مردم شیروان در این جلسه، گفت: کسانی که در هیئت رئیسه انتخاب می‌شوند از بالا به پایین به نمایندگان نگاه نکنند. مجلس به دلیل عملکرد گذشته از رأس امور پایین آمده است.

وی با بیان اینکه چشم امید مردم به مجلس یازدهم است، گفت: انتظار داریم هیئت رئیسه مجلس یازدهم مجلس را به جایگاه واقعی خودش برگرداند.

منتخب مردم شیروان در مجلس یازدهم بیان کرد: ما وارد چهل سال دوم انقلاب شده ایم. باید مجلس در حوزه شفافیت پیشتاز باشد چرا که یکی از مشکلات کشور همین عدم شفافیت است.

بانوان باید در هیئت رئیسه مجلس حضور داشته باشند

همچنین سارا فلاحی منتخب مردم ایلام در مجلس یازدهم هم در این جلسه گفت: ما در یکی از مهم‌ترین برهه‌های تاریخ قرار داریم و مجلس یازدهم می‌تواند در جایگاه خوبی قرار بگیرد. این مجلس حتماً باید گفتمان انقلابی گری را در اولویت قرار دهد.

فلاحی افزود: بنده معتقدم ریاست مجلس یک پُست نیست بلکه یک فرد هماهنگ کننده است که باید جایگاه مجلس و شأن نمایندگان را بالا ببرد. در مجلس کسی از کسی نماینده‌تر نیست و کسی که آن بالا می‌نشیند نباید نگاهی از بالا به پایین داشته باشد.

وی ادامه داد: در مجلس بانوانی هستند که اقتدار و توانایی لازم برای حضور در هیئت رئیسه را دارند و این نماد توسعه و ترقی جامعه است.

فلاحی تاکید کرد: بنده بهترین گزینه ریاست مجلس یازدهم را «قالیباف» می دانم

مجلس یازدهم باید شفاف و فساد ستیز باشد

همچنین اقبال شاکری منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم نیز در این جلسه، گفت: با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی که در کشور داریم می‌توانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

وی افزود: این مجلس عصاره خواسته‌های مردم است و لاجرم باید شفاف و فساد ستیز شود و برای تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم باید یک هیئت رئیسه قدرتمند داشته باشیم.

شاکری گفت: مردم ما امروز مجلسی سلیمانی می‌خواهند و این مجلس می‌تواند چنین باشد.

در ادامه این نشست، شجاعی منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم در این جلسه گفت: قرار بر این شد که اعضای هیئت اجرایی فراکسیون، حمایتی از هیچ‌کدام از افرادی که برای هیئت رئیسه اعلام آمادگی کردند نداشته باشند.

وی گفت: هیئت رئیسه و رئیس مجلس باید نظارت داشته باشند تا مجدد شأن و جایگاه مجلس به رأس امور برگردد.

شجاعی تصریح کرد: در دولت رئیس و مرئوس وجود دارد، اما در مجلس رئیس مجلس نماد هویت ۲۹۰ نفر نماینده است و باید بتواند در راستای جلب نظر نمایندگان کوشا باشد.

منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم گفت: هیئت رئیسه باید بتواند رابطه دولت و مجلس را در خوف و رجا قرار دهد تا همکاری‌های لازم بین این دو قوه انجام شود.

همچنین مصری منتخب مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم در ادامه جلسه، گفت: شفافیت یکی از کارهای لازم در مجلس است و نظارت بر نمایندگان باید در طول ۴ سال فعالیت مجلس شورای اسلامی باشد و نه در پایان دوره.

«قالیباف» توانایی ریاست مجلس را دارد

در ادامه موسوی منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم نیز در این جلسه گفت: علی رغم اینکه دوستان دیگری که هستند هم صلاحیت و توانایی‌های لازم را دارند، اما قالیباف را که همه شما می‌شناسید توانایی‌هایش با سایرین فاصله معنا داری دارد.

وی افزود: اگر بپرسید ما امروز سلیمانی دوم در کشور داریم؟ می‌گویم بله دومین آن، قالیباف است، پس چرا باید او را تضعیف کنیم؟

خانی منتخب مردم شاهرود در مجلس یازدهم نیز گفت: با وضعیت فعلی مجلس و اقداماتی که مجلس دهم داشته، قطعاً قالیباف که از پایین تا بالای نظام را کار کرده و امتحانش را پس داده است می‌تواند بهترین گزینه باشد.

وی همچنین گفت: او در نیروی انتظامی و شورای شهر کارآمدی بالایی داشته و رضایت از عملکرد وی بالا است.

خانی تصریح کرد: بوستان ولایت که از بوستان‌های بزرگ کشور است و فاصله جنوب و شمال تهران را حداقل کرده، یکی از کارهای مهم قالیباف است.

وی افزود: کسی که از نظر فکری نزدیکترین چهره به سردار سلیمانی بوده و هست، قالیباف است.

خانی گفت: شخصاً از سردار سلیمانی پرسیدیم و گفتند که بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، قالیباف است.

منتخب مردم شاهرود در مجلس یازدهم بیان کرد: امیدواریم با رأی بالایی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شود تا بتوانیم مجلسی کارآمد و قوی داشته باشیم.

آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد؛ اولویت مجلس یازدهم

در ادامه، الیاس نادران منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم نیز در این جلسه گفت: شرایط کشور به لحاظ آسیب‌های اجتماعی و مؤلفه‌های اقتصادی در وضعیت خطرناکی است و مجلس باید فوری به این موارد ورود کند.

وی گفت: بر اساس گزارش مجلس دهم، ۹۵ درصد قاچاق کشور از مبادی قانونی است و این دردناک است. در مجلس یازدهم باید چنان در حوزه نظارتی بر دولت عمل کنیم که انشالله تا پایان ۴ سال بگوئیم این میزانِ ۹۵ درصد به ۵ درصد کاهش پیدا کرده است وگرنه می‌شود کاری که دوره‌های قبلی هم انجام دادند.

همچنین علی اکبر کریمی منتخب مردم اراک در مجلس یازدهم نیز در این نشست، گفت: مجلس شورای اسلامی مجموعه‌ای بهم پیوسته است و نمایندگان مجلس با یکدیگر برابر هستند.

روایت پورابراهیمی از دیدار با «حاج قاسم»

در ادامه این نشست، محمد رضا پورابراهیمی منتخب مردم کرمان در مجلس یازدهم نیز اظهارداشت: در دیداری که با سردار سلیمانی داشتم، گفتند اولویت اصلی ما در حوزه اقتصادی و اجرایی است.

وی گفت: ما جمع بندی که داریم این است که آقای قالیباف به عنوان یک مدیر جهادی است که می‌تواند برای کشور مفید باشد.

پور ابراهیمی ادامه داد: همزمان با سفر قالیباف به کرمان در روز قدس امسال، سردار معروفی از فرماندهان دوران جنگ گفت که جریان و عقبه سپاه نیازمند حضور قالیباف است.

منتخب مردم کرمان در مجلس یازدهم گفت: همه قابل احترام هستند ولی وقتی توصیه سردار سلیمانی، علما و دلسوزان را می‌بینیم به نظرم باید توجه کنیم به این مطلب که شخص مناسب برای ریاست مجلس چه کسی می‌تواند باشد.

همچنین کریمی قدوسی منتخب مردم مشهد در مجلس یازدهم نیز در این نشست بیان کرد: مجلس یازدهم می‌تواند یکی از بهترین مجالس تاریخ باشد.

وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر به سوگندی که می‌خورید عمل نکنید شرعا مجوز نشستن بر صندلی‌های بهارستان را ندارید.

وی افزود: قالیباف فردی خلاق، دلسوز و تحول آفرین است و در هر جایگاهی که قرار گرفته، تحولی بوجود آورده است. امیدواریم که او را در کسوت ریاست مجلس قرار بگیرد.

مجلس یازدهم می‌تواند برای مجالس دیگر الگو باشد

در ادامه این نشست امیر حسین قاضی زاده منتخب مردم مشهد در مجلس یازدهم نیز تصریح کرد: امام (ره) گفتند که مرکز همه امور مجلس است. در شروع گام دوم ما به یک تحول پایه‌ای و اساسی نیاز داریم.

وی گفت: مجلس یازدهم اولین مجلس گام دوم انقلاب است که می‌تواند در صورت عملکرد مناسب الگویی برای مجالس دیگر باشد.

منتخب مردم مشهد در مجلس یازدهم تصریح کرد: کارآمدی مجلس کارآمدی کشور است و امیدواریم با ریاست قالیباف به عنوان یک دلداده رهبری مجلس قوی داشته باشیم.

رحمانی منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم هم در این نشست اظهار داشت: مجلس عصاره ملت است‌. بر اساس گزارش‌های رسمی دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی، یکی از سالم‌ترین دستگاه‌های کشور شهرداری در زمان قالیباف بوده است.

همچنین وحیدی منتخب مردم بجنورد در مجلس یازدهم نیز گفت: متأسفانه کم لطفی‌های بسیاری در این چند روز به قالیباف شد که جای گله مندی دارد.

وی گفت: باید از چهره‌های خدوم انقلاب مراقبت و محافظت کرد. امیدواریم تصمیم نهایی هیئت رئیسه طوری باشد که نیاز به مطرح شدن افراد مختلف نباشد و یک نفر نهایتاً معرفی شود.

مجلس دهم در حوزه نظارت ناکارآمد بود / مجلس یازدهم برنامه محور باشد

در ادامه این نشست، حجت الاسلام میرتاج الدینی منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم هم بیان کرد: ما دو حوزه نظارت و قانونگذاری در مجلس داریم که مجلس دهم در حوزه نظارتی آن کارآمد نبود.

وی گفت: مجلس یازدهم باید برنامه محور و مساله محور باشد و البته خط مشی انقلابی و جهادی داشته باشد.

میرتاج الدینی گفت: جهت تحقق اهداف خود در مجلس نیازمند یک هیئت رئیسه قوی و کارآمد هستیم.

در ادامه این جلسه، علیرضا زاکانی منتخب مردم قم در مجلس یازدهم نیز، گفت: به اعتقاد من حال مردم خوب نیست چرا که ناکارآمدی در سه قوه موج م‌یزند.

وی گفت: حضور آیت الله رئیسی امیدی را ایجاد کرده اما آنچه می‌تواند بنای تغییر را ایجاد کند مجلس است بنابراین اگر مجلس بتواند رسالت خو را انجام دهد روز به روز شرایط بهتری خواهیم داشت و بالعکس.

منتخب مردم قم در مجلس یازدهم تصریح کرد: هویت انقلابی مجلس، هدف مداری و مدیریت درست است. در این راستا؛ نقش فراکسیون‌ها نقش مهمی است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2329

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.