عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

خروج از بن بست مذاکره با عربستان در گروی تغییر رویکرد طرف سعودی است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / یکشنبه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است خروج از بن بست مذاکره با عربستان در گروی تغییر رویکرد طرف سعودی می باشد.

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اظهار علاقه وزیر امور خارجه عربستان برای گفتگو با جمهوری اسلامی ایران گفت: منطق جمهوری اسلامی احترام متقابل به حاکمیت کشورهای همسایه و دیگر کشور جهان است و سیاست کشور مذاکره و گفت و گو در خصوص مسائل مهم منطقه ای با کشورهای منطقه است و از کشورهایی خواهان مذاکره و گفت و گو هستند، استقبال می کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه عربستان سعودی در سال های اخیر با دامن زدن به اختلافات و دخالت در امور داخلی کشور منطقه از جمله یمن، عراق و سوریه، به دنبال ایجاد تنش در منطقه و زدودن آرامش در خاورمیانه می باشند که به هیچ وجه ایران اسلامی با این چنین رویکردی به هیچ وجه موافق نیست.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: حملات عربستان سعودی و چند کشور منطقه به ملت بی دفاع و مظلوم یمن مصداق بارز جنایت جنگی است و باید برای پایان بخشیدن به این جنایت، مجامع جهانی به کمک مردم یمن آمده و عربستان سعودی را از ادامه حملات خود به یمن بازدارند.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی به عنوان بازوی مقاومت در منطقه همواره به مقامات سعودی هشدار داده بود که در نقشه های استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی گرفتار نشوند، اما سعودی ها رویکرد جنگ علیه مردم یمن را در پیش گرفته و در آن گرفتار شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: تا زمانی که سیاست عربستان سعودی تغییر نکرده و همچنان به دنبال ایجاد تنش در منطقه و دخالت در امور کشورهای منطقه است، جمهوری اسلامی به هیچ عنوان تمایلی برای مذاکره با طرف سعودی ندارد، اما اگر سعودی ها به دنبال تغییر سیاست خود در منطقه باشند، این امکان وجود دارد که بتوان با آنها در خصوص مسائل و مشکلات منطقه مذاکره و گفت و گو کرد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2305

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.