کریمی قدوسی در گفتگو با موج مطرح کرد:

رد پای عوامل نفوذی در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی/ ضرورت بررسی لایه های پنهان در سانحه هواپیمای اوکراین

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / جمعه ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: سانحه هواپیمای اوکراین لایه های پنهانی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به وجود عوامل نفوذی در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی، اظهار داشت:  قطعا عوامل نفوذی در ترور سپهبد سلیمانی نقش داشته اند و این مساله آنقدر  واضح است که حتی نیازی به ارائه اسناد نیست.

وی درد مورد بازداشت خدمه پرواز هواپیمایی که شهید سلیمانی را از دمشق به بغداد آورد، اظهار کرد: در مورد بازداشت آنها اطلاعی ندارم.

عضوکمیسیون امنیت ملی در پاسخ به سوالی که آیا مبدا پرواز پهپادی که شهید سلیمانی را مورد هدف قرار داده قطر بوده است، گفت: مبدا پرواز از قطر مطرح شد اما مشخص شدن این موضوع شکل این اتفاق را تغییر نمی دهد چرا که مورد هدف قرار دادن سپهبد سلیمانی با دو پهپاد با پشتیبانی یک هلی کوپتر  و 4 فروند موشک انجام شده است.

کریمی قدوسی افزود: یک نکته قابل توجه این است که آمریکایی ها تشخیص می دهند پاسخ ما به پایگاه الدواجی است لذا نیروهای خود را به عین الاسد می برند و در آنجا مورد هدف سپاه قرار می گیرد.

وی در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی، افزود: سردار سلامی تمام توضیحات لازم را در جلسه غیر علنی ارائه دادند و وقتی چنین حادثه ای اتفاقی می افتد باید تمام ابعاد بررسی و سپس اطلاع رسانی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: در حال حاضر هنوز هم در حالت آماده باش هستیم و هر لحظه ممکن است اقدامی از سوی آمریکا انجام شود.

وی با اشاره به صحبت های فرمانده کل سپاه در جلسه غیر علنی مجلس، گفت:  سردار سلامی در جلسه غیر علنی گفتند ای کاش من هم در آن پرواز بودم و این اتفاق برای من می افتاد چراکه عمریست خود را وقف تامین امنیت مردم این کشور کرده ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: این موضوع لایه های پنهان دارد که باید بررسی شود.

کریمی قدوسی در مورد تایید صلاحیتش برای ورود به انتخابات مجلس دوازدهم،  گفت: بله تایید شده ام.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2299

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.