کریمی قدوسی: اعتقادی به "نواصولگرایی" ندارم

آیا اصولگرایان از کاهش مشارکت مردم در انتخابات استقبال می‌کنند؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / سه شنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دولت خوب کارنکرده است و قطعا مردم به سمت اصولگرایان گرایش پیدا کرده‌اند.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به صدور فراخوان انتخاباتی از سوی محمدباقر قالیباف، اظهار داشت: قالیباف یکی از صدها چهره سیاسی کشور است که بصورت قانونی، شرعی و منطقی حق حضور در هر صحنه‌ای را دارند. در ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری نیز مشاهده کردیم که تعداد بالایی کاندیدا شدند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که رفتار قالیباف به معنای خروج از اصولگرایی است یا خیر؟، بیان کرد: من اعتقادی به پدیده‌هایی مانند نواصولگرایی، کهنه اصولگرایی، تند رو و افراطی ندام زیرا واقعیت جامعه چیز دیگری است.

کارآمدی، مردمی بودن و انقلابی بودن 3 شاخصه مهم سیاستمداران

وی کارآمدی، مردمی بودن و انقلابی بودن را 3 شاخصه مهم تلقی کرد، افزود: نمی دانم قالیباف از مطرح کردن نواصولگرایی دنبال چه چیزی بوده است.

کریمی قدوسی با بیان اینکه شرایط هر دوره از انتخابات با شرایط ماقبل از آن بطور کلی متفاوت است، ادامه داد: آثار عملکرد دولت در مذاکرات، توافق، برجام، مسائل معیشتی، ارزش پول ملی، رونق تولید و همه این‌ها آنقدر اثرات وسیعی داشته که هیچ حوزه‌ای پیدا نمی‌شود مگر اینکه تحت تاثیر جدی این تحولات پیوسته قرار گرفته باشد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه برنامه ریزی جبهه اصولگرایان برای انتخابات پیش‌رو، گفت: از برآیند تحولات کشور، جبهه واقعی شکل می گیرد، نه از چیزی که بصورت کلیشه‌ای و از سابق در ذهن‌ها بوده است و برهمان اساس برای انتخابات‌‌ها برنامه‌ریزی می‌شد.

دولت خوب کارنکرده و مردم به سمت اصولگرایان گرایش پیدا کرده‌اند

وی افزود: دولت خوب کارنکرده است و قطعا مردم به سمت اصولگرایان گرایش پیدا کرده‌اند، ارزیابی‌ها نیز چنین نتیجه‌ای را نشان می‌دهند. اکنون نقطه ای که روی آن متمرکز هستیم، درصد مشارکت مردم است، وقتی مردم از شرایط عمومی متاذی می‌شوند در انتخابات شرکت نمی‌کنند، البته تحلیل ما این است که نزدیک انتخابات، میل به مشارکت افزایش می‌یابد.

آیا اصولگرایان از کاهش مشارکت مردم در انتخابات استقبال می‌کنند؟

کریمی قدوسی در خصوص اینکه بعضی از افراد معتقدند اصولگرایان زمانی که درصد مشارکت پایین است، در انتخابات پیروز می‌شوند، اظهار داشت: نظام دنبال افزایش مشارکت مردم در انتخابات است و ما نیز به دنبال تحقق این هدف هستیم. هر ایرانی حق شرکت در انتخابات را دارد و رهبری معظم انقلاب نیز همه را به پای صندوق رای فرا می‌خواند، درصد مشارکت بالا برای امام و رهبری هدف اول بوده است.

30 سال قبل، اصولگرایی در موتلفه و جبهه پیروان خلاصه می‌شد اما اکنون نه

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جبهه‌ای که امروز به نام اصولگرایی وجود دارد، 30 سال قبل نبوده است. 30 سال قبل اصولگرایی در موتلفه و جبهه پیروان خلاصه می‌شد و صحنه‌گردان مسائل انتخاباتی این 2 جریان بودند اما اکنون تفکرات متونعی از اصولگرایی ایجاد شده است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2025

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.