کریمی قدوسی:

آمریکا به اهداف خود در رابطه با سفر نخست وزیر ژاپن به ایران نمی رسد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / پنجشنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها به اهدافی که در رابطه با سفر نخست وزیر ژاپن برای خود طراحی کرده اند، دست نمی یابند.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: سفر نخست وزیر ژاپن به ایران از سوی آمریکایی ها با حاشیه هایی روبرو شده است که این حاشیه ها، نتیجه بازی هایی است که ترامپ و سران کاخ سفید طراحی کرده اند.

وی افزود: ترامپ پیش از سفر شینزو آبه به ایران ، ناگهان به نحوی وانمود می کند که پیام هایی را به نخست وزیر ژاپن داده تا به ایران ارسال شود و آماده است تا ژاپن میانجی گری میان ایران و آمریکا را بر عهده گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هدف ترامپ و سران کاخ سفید این است که در داخل کشور و میان مسوولان و مردم اختلاف ایجاد کرده و عده ای را به عنوان موافق و مخالف مذاکره با هم درگیر کند.

کریمی قدوسی گفت: آمریکایی ها اهداف دیگری نیز برای سفر شنیزو آبه به تهران پیش بینی کرده اند که از جمله آنها می توان به راه انداختن شوی تبلیغاتی برای آمادگی مذاکره با ایران اشاره کرد.

وی افزود: به طور قطع آنها به اهدافی که دارند، دست پیدا نخواهند کرد، زیرا اساسا ایران حاضر به مذاکره با دشمنی که جنایات بسیاری علیه کشورمان طراحی و اجرا کرده نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به رهنمودهای مقام عظمای ولایت مبنی بر اینکهمذاکره با آمریکا در این شرایط سم مهلکی برای کشور است، گفت: فرمانده کل قوا تاکید فرموده اند که ایران تحت هیچ شرایطی با دولت دروغگو و ریاکار و جنایتکار ترامپ مذاکره نمی کند و این موضوع برای ایران یک اصل است.

کریمی قدوسی متذکر شد: اگر نخست وزیر ژاپن بخواهد تنها برای میانجی گری و ایجاد فضایی برای مذاکره میان ایران و آمریکا به ایران بیاید، به طور قطع موفق نخواهد بود و ایران موضع خود را در این زمینه بارها به طور صریح و قاطعانه اعلام کرده است. به طور قطع ژاپن نیز چنین هدفی را پیگیری نخواهد کرد، زیرا شرایط را به خوبی تحلیل می کنند.

وی در پایان گفت: البته باب گفتگو در دیگر مسائل از جمله ضرورت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی میان ایران و ژاپن بسته نیست و ما آماده همکاری های بیشتر با ژاپن هستیم و این موضوع نیز ارتباطی با آمریکا و تنش های میان ایران و آمریکا ندارد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2012

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.