گفت و گوی مشروح با کریمی قدوسی:

احتمالا عارف رئیس مجلس می شود/ مهمانان با توصیه وزارت خارجه به سفارت انگلیس رفتند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه دولت خبیث انگلیس در طی عمر 40 ساله انقلاب حتی یک بارهم پیام دوستی به ایران نداده است و همواره به دنبال پروژه نفوذ در کشور بوده گفت: حضور مسئولان دولتی و معاونان وزرا در سفارت انگلیس در این شرایط بحرانی کشور که به دلیل شیطنت آمریکا و انگلیس رقم خورده است به هیچ عنوان بخشودنی نخواهد بود و پس از کسب اطلاعات دقیق از افراد حاضر در مهمانی این پرونده را به طور رسمی در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

4 روز پیش راب ماکر سفیر انگلیس در تهران، با انتشار پستی در توئیترش خبر از برگزاری یک مراسم افطاری داد و نوشت: «باعث افتخار بود که میزبان تعدادی از همکاران دولت، بخش خصوصی و دیگر دیپلمات‌ها برای صرف افطار در سفارت بودیم. این توئیت بدون انتشار هیچ تصویری از ضیافت افطار در توئیتر منتشر شد که انتقاد بسیاری از سیاسیون و اهالی رسانه را درپی داشت.

البته گفتنی است پس از انتقادات فراوان به ضیافت بدون حضور رسانه ها در مراسم افطار، سفارت انگلیس چند تصویر از محل برگزاری مراسم بدون مهمانان را به اشتراک گذاشت.

خبرنگار صراط برای چرایی برگزاری مراسم افطار توسط سفارت انگلیس به سراغ جلال ساداتیان سفیر اسبق ایران در انگلیس رفت؛ که وی پاسخ خبرنگار ما را اینگونه داد:

"در اکثر سفارت خانه ها به اقتضای کشور مربوطه این عرف وجود دارد که به مناسبت های مختلف مراسم هایی در محل سفارت برگزار شود همانطور که سفارتخانه های ایران به مناسب سالگرد پیروزی جمهوری اسلامی یا عناوین مختلف در بسیاری از کشور ها مراسم هایی را با دعوت از دیپلمات ها برگزار می کند و انگلستان نیز طبیعتا برای تقویت ارتباطات خود با مسئولان کشور چنین مراسماتی را در دستور کار خود قرار می دهد. ما هم مهمانی می گرفتیم و آنها را دعوت می کردیم!"

اما امروز خبرنگار صراط برای پیگری این موضوع به سراغ جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس رفت.

کریمی قدوسی در این خصوص گفت: ضیافت افطاری در سفارت دولت خبیث انگلیس در جمهوری اسلامی همانند میهمانی های کشورهای روسیه و چین نبوده و اهداف بسیار متفاوتی در پشت پرده دارد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دولت خبیث انگلیس در اتحادیه اروپا همواره جزء کشورهای متخاصم با ایران همانند آمریکا و رژیم صهیونیستی محسوب می شود و از 40 سال گذشته تا کنون  روابط سیاسی و اقتصادی جمهور اسلامی با انگلیس تنازل پیدا کرده و به صفر رسیده است وبارها شاهد دخالت این کشور در امور داخلی جمهوری اسلامی خصوصا در سال 88 بودیم عنوان کرد: شرکت مقامات و مسئولین در سطوح مختلف از وزارت خانه ها و بخش های خصوصی به هیچ عنوان قابل قبول نخواهد بود.

وی در ادامه افزود: در چند ماه گذشته نیز سفارت انگلیس در راستای پروژه های ضدایرانی خود مراسمی را با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس ترتیب داد و از آن ها با گوشت خوک و مشروب پذیرایی شد اما وقتی علت حضور نمایندگان در مراسم را جویا شدم گفتند "به ما گفته اند چون عضو انجمن دوستی هستید باید شرکت کنید!"

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه دولت خبیث انگلیس در طی عمر 40 ساله انقلاب حتی یک بارهم پیام دوستی به ایران نداده است و همواره به دنبال پروژه نفوذ در کشور بوده گفت: حضور مسئولان دولتی و معاونان وزرا در سفارت انگلیس در این شرایط بحرانی کشور که به دلیل شیطنت آمریکا و انگلیس رقم خورده است به هیچ عنوان بخشودنی نخواهد بود و پس از کسب اطلاعات دقیق از افراد حاضر در مهمانی این پرونده را به طور رسمی در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار صراط که اجازه حضور مسئولان در ضیافت های سفارت خانه ها توسط چه سازمان صادر می شود اظهار کرد: اصولا هرگاه از سفارت خانه ها دعوت نامه ای برای نمایندگان و اعضای کمیسیون ها ارسال می شود توصیه نامه ای از سوی وزارت خارجه نیز پیوست دعوت نامه ارسال می شود که اجازه شرکت یا عدم شرکت در مهمانی به مسئولان مذکور داده می شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس با اشاره به شایعات اخیر پخش شده در فضای مجازی درخصوص اصالت خود گفت: هرگونه مطلب در خصوص تولد بنده در هرات کذب محض بوده و در این خصوص نیز در یک بیانیه شجره نامه خانوادگی خود را اعلام کرده ام؛ پدر من اهل مشهد و مادر من نیز از خانواده های سرشناس یزد بوده اند.

کریمی قدوسی در خصوص انتخابات ریاست مجلس شورای اسلامی گفت: با اشاره به عملکرد لاریجانی و قصورات وی در مدیریت مجلس، پیگیری مشکلات مردم و استفاده از ظرفیت قوه مقننه احتمال انتخاب عارف بر کرسی ریاست مجلس بسیار بالا است.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان به دلیل عملکرد ضعیف روحانی سعی در به کرسی رساندن عارف بر ریاست مجلس شورای اسلامی دارند تا از این طریق با به استیضاح کشاندن وزرا بتواند رد پای خود را از عملکرد ضعیت دولت در اداره امور پاک کنند در صورتی که نفوذ خاتمی و سران فتنه در اداره امور بسیار مشهود است.

خبرنگار صراط در پایان مصاحبه در خصوص احتمال جنگ میان آمریکا و ایران پرسید که کریمی قدوسی اینگونه پاسخ داد: رهبرانقلاب در دیدار شب گذشته خود با مسئولین نظام به عنوان فصل الخطاب فرمودند؛ هیچ جنگی صورت نمی گیرد چراکه نظام اسلامی بنای جنگ ندارد، همچنین ایشان با اشاره به درخواست تماس آمریکا به ایران گفتند، هیچ ایرانی با شعوری مذاکره را نمی پذیرد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2002

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.