کریمی قدوسی در گفت‌وگو با پانا:

عکس‌العمل سران کشورهای اسلامی نسبت به رژیم صهیونیستی در تاریخ ثبت می‌شود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / شنبه ۱۶ دی ماه ۱۴۰۲ / 0 نظر

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تاکید بر قطع ارتباط کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی، گفت تاریخ در آینده با شفافیت و صراحت پیام خود را ثبت می‌کند که در این آزمایش بزرگ الهی، مسلمانان و سران کشورهای اسلامی چه عکس العملی داشتند.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با پانا ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دولت‌های اسلامی حداقل برای یک مدت محدود رابطه سیاسی خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند، اظهار کرد: «تاریخ در آینده با شفافیت و صراحت پیام خود را ثبت می‌کند که در این آزمایش بزرگ الهی، مسلمانان و سران کشورهای اسلامی چه عکس العملی داشتند. در برابر این جنایت رهبر معظم انقلاب اسلامی در موضع گیری اخیرشان، حداقل مطالبه جهان اسلام را تبیین کردند. انتظار حداکثری از سران کشورهای اسلامی این است که کشورهایی که با رژیم صهیونیستی روابط دارند، قطع ارتباط کنند و اعلام موضع صریح کنند.»

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: « از نظر اقتصادی، پشتبیانی و سلاح و مهمات توان کشورهای اسلامی فوق العاده است و می‌توانستند جبهه مقاومت را تجهیز کنند که این کار را نکردند.»

وی بیان کرد: «رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند که حداقل درخواست از کشورهای اسلامی این است که برای مدت محدودی روابط با رژیم صهیونیستی قطع شود تا دنیا پی ببرد که اینها حتی با کف خواسته‌های مسلمانان نیز همراهی نمی‌کنند.»

کریمی قدوسی ادامه داد: «امروز ولی امر مسلمین تبیین‌گر خواسته جهان اسلام و همه بشریت هستند. حتی خطاب به مردم اروپا اعلام کردند که تکلیف خود را با سران مشخص کنید. رهبر انقلاب ضمن تشکر از حضور مردم آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا، فرمودند که با سران کشورتان تعیین تکلیف کنید.»

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: «جریان انقلابی یمن کشتی متعلق به رژیم صهیونیستی را با عزت و اقتدار توقیف کرد و بیش از 5 هزار خودرو هیبریدی را مصادره کرد که اقدامی جهادی بود.»

لازم به ذکر است، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز یکشنبه 28 آبان ماه در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره وظایف و عملکرد دولت‌های مسلمان نیز تاکید کردند: برخی دولت‌های اسلامی به ظاهر در مجامع، جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و برخی هم تاکنون محکوم نکرده‌اند اما این، قابل قبول نیست. کار اصلی آن است که شریان و جریان حیاتی رژیم صهیونیستی قطع شود و دولت‌های اسلامی مانع از رسیدن انرژی و کالا به این رژیم شوند. دولت‌های اسلامی حداقل برای یک مدت محدود رابطه سیاسی خود را با رژیم صهیونیستی قطع کنند.

رهبر انقلاب افزودند: ملت‌ها باید با ادامه تجمعات و تظاهرات خود، نگذارند مظلومیت ملت فلسطین فراموش شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2394

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.