رونمایی از عملیات اجرایی مجموعه بلوک‌های پروژه مسکونی فردوسی مشهد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / شنبه ۱۶ دی ماه ۱۴۰۲ / 0 نظر

طی مراسمی که ۲۱ مهر سال‌جاری با حضور جواد کریمی‌قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا قلندر‌شریف شهردار مشهد، سید‌عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن کشور، محمدرضا جواهری‌تفتی مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن، جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره بانک مسکن، سعید شیرزادی مدیرعامل گروه مالی بانک مسکن و سایر مسوولان برگزار شد، از عملیات اجرایی مجموعه بلوک‌های پروژه مسکونی فردوسی مشهد رونمایی شد.

در این مراسم، جواد کریمی‌قدوسی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدامات بانک مسکن و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیان کرد: کشور ما دوباره به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است.

وی افزود: هر زمان این تجهیزات ساختمانی در کشور فعالیت داشتند و این عملکرد به گونه‌‌ای بود که به چشم می‌آمد، اقتصاد ما پررونق بود و مشکلات مردم کمتر می‌شد. تمام مسائل و گره‌های اقتصادی زمانی ایجاد می‌شود که پروژه‌های عمرانی کشور متوقف شوند.

کریمی‌قدوسی با اشاره به فعالیت‌های بانک مسکن در حوزه ساخت مسکن تصریح کرد: فلسفه خلق بانک مسکن برای همین پروژه‌ها بوده و امروز در مسیر درست و برنامه‌ریزی‌شده عمل می‌کند.

وی درباره پیوست فرهنگی و اجتماعی پروژه‌های شهری خاطرنشان کرد: هر پروژه ما باید یک پیوست فرهنگی و اجتماعی داشته باشد. مشهد شهری زائرپذیر است که سالانه، به‌ویژه در دهه پایانی ماه صفر میلیون‌ها زائر به این شهر سفر می‌کنند؛ از سوی دیگر پروژه برج‌های مسکونی فردوسی در مسیر تشرف به حرم مطهر رضوی واقع شده است، بنابراین از دست‌اندرکاران این پروژه درخواست داریم علاوه بر مسجد حتما محلی برای موکب در پیشانی این پروژه دیده شود. حامد کامل‌نیا، عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه فردوسی مشهد که در این پروژه مشارکت دارد، درباره مسائل زیست محیطی آن تصریح کرد: مقیاس ساختمان و محیط در این پروژه ۳۵ به ۶۵ است.

وی افزود: حتی بیش از آن چه در گذشته در این محل درخت وجود داشته، مجددا درخت کاشته می‌شود. همچنین طراحی مجموعه به گونه‌ای صورت گرفته که تردد وسایل نقلیه در آن به حداقل برسد و همین مساله باعث شده که ۳۵ کیلوگرم دی‌اکسید کربن کمتری در این سایت تولید شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2391

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.