در جلسه مشترک کریمی قدوسی و مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی مطرح شد؛

۴۰ میلیون مترمربع زمین برای طرح نهضت ملی مسکن استان خراسان رضوی تامین شد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / شنبه ۱۶ دی ماه ۱۴۰۲ / 0 نظر

مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی اظهار کرد: ۴۰ میلیون مترمربع زمین برای طرح نهضت ملی مسکن استان خراسان رضوی تامین شده که این میزان در مقایسه با طرح مسکن مهر بسیار قابل توجه است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان رضوی)، وحید داعی مدیر کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در دیدار با نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اعلام سهم نهضت ملی مسکن در کشور و استان به ارایه گزارشی اجمالی در خصوص نحوه و قالب های تعیین شده در برنامه ابلاغی در بخش های خودمالکی، بازآفرینی، حمایتی و روستایی پرداخت.

داعی افرود: با توجه به آمار ۴۴۱۲۶۹ متقاضی ثبت نامی در سامانه نهضت ملی مسکن به ۱۲۰۹۰۶ متقاضی تایید نهایی شده اشاره کرد و گفت: در بخش تامین زمین اقداماتی ویژه در سطح استان انجام شده است، شناسایی، الحاق و تامین ۴۰ میلیون مترمربع زمین برای طرح نهضت ملی مسکن استان اقدامی ارزنده در جهت خانه دار کردن مردم است که میزان تامین زمین نسبت به طرح مسکن مهر چندین برابر است.

وی سیاستگذاری در راستای واگذاری زمین در قطعات ویلایی را در جهت رفاه مردم در تمامی شهرستان هایی که امکان تامین زمین وجود دارد، جز اولویت های قرارگاه مسکن استان اعلام کرد.

داعی ادامه داد: ساخت مسکن ویلایی به صورت تدریجی پیشنهادی راهبردی برای مردم است که در طول زمان این امکان را جهت تکمیل به متقاضیان می دهد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان پیشرفت فیزیکی سایت ها و پروژه های این طرح در استان با محوریت کلان شهر مشهد را تشریح و برنامه راهبردی در این خصوص را تشریح کرد.

سامانه املاک و مستغلات، اقدامات بازآفرینی در محلات هدف، طرح جوانی جمعیت و دستور العمل های آن و ساماندهی بازار اجاره بها و طرح نظارت بر بنگاه های املاک از دیگر گزارشات ارایه شده در این جلسه بود.

کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس نیز در این جلسه ضمن قدردانی، ارایه خدمت به مردم را وظیفه دشوار و در عین حال شیرین دانسته و با استماع گزارشات؛ ارایه شفاف، ساده و گام به گام اقدامات به مردم را در جهت آگاهی بخشی به متقاضیان مهم و بر استفاده از ظرفیت مبلغان، ایمه جمعه و جماعت، رسانه، روابط عمومی ها در آگاهی بخشی به مردم در راستای آشنایی با ابلاغیه ها و بسته های تشویقی و حقوق شهروندی در جهت مطالبه گری تاکید کرد. 

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2389

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.