کریمی قدوسی مطرح کرد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، پیگیر پرونده دیپلمات ایرانی زندانی شده در بلژیک

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / پنجشنبه ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای موضوع زندانی شدن دیپلمات کشورمان را دنبال خواهد کرد.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به محاکمه دیپلمات کشورمان، اسدالله اسدی در دادگاه بلژیک  اشاره کرد و گفت: در اتحادیه اروپا رفتارهای دوگانه به محوریت نظام سرمایداری در برخورد با کشورهای دیگر یک اصل تلقی می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهای عضو اتحادیه اروپا به ویژه فرانسه که ادعای آزادی بیان را دارد و همچنین مخالف تروریسم هم بوده؛ متاسفانه پناهگاه امن برای چندین هزار نفر از اعضای سازمان تروریستی منافیقن شده است.

وی تاکید کرد: اسنادی بالغ بر 17 هزار شهید ترور را در اختیار فرانسه قرار دادیم و مستنداتی در این خصوص به آنها ارائه شد، اما دریغ از اینکه یک نفر از اعضای سازمان منافقین را دستگیر و  مجازات کنند و یا در اختیار پلیس اینترپل قرار دهند تا اینکه جمهوری اسلامی آنها را مورد محاکمه قرار دهد ، ناگفته نماند که اعضای سازمان تروریستی منافقین بسیاری از چهره های برجسته ما را به شهادت رساندند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: یک کشور اروپایی برای باجگیری از جمهوری اسلامی و فعال کردن اهرم فشار محاکمه، دیپلمات کشورمان را متهم به زندان می‌کنند، اروپایی‌ها به تجربه این را دریافته‌اند که جمهوری اسلامی در قبال چنین رفتارهایی بی تفاوت نخواهد نشست و روزی هم خواهد رسید که این حکم ملغی و  دیپلماتمان به کشور باز خواهد گشت.

کریمی قدوسی تصریح کرد: اروپایی‌ها در نقطه ضعف و فروپاشی قرار دارند؛ بنابراین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و دیگر اتفاقات بیانگر چنین مسئله‌ای است فلذا در چنین شرایطی به مصلحت اروپایی‌ها نیست که با جمهوری اسلامی رفتار دوگانه داشته باشند و دیپلمات‌هایی که از مصونیت برخوردار هستند را زندانی کند و همه این موضوعات نقض پروتکل‌های بین‌الملی است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی موضوع دیپلمات زندانی شده کشورمان را مطرح خواهد کرد و از مسئولان وزارت خارجه دعوت می‌کنیم تا پاسخ بدهند که در این زمینه چه اقداماتی انجام گرفته است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2380

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.