کریمی قدوسی در گفت‌وگو با بولتن نیوز؛

هماهنگی برای مقابله با کرونا سخت‌ترین کارها و تعطیل کردن ساده‌ترین و راحت‌ترین کار است/توجه به رهنمودهای رهبری

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / سه شنبه ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هماهنگی برای مقابله با کرونا را سخت‌ترین کارها و تعطیل کردن را ساده‌ترین و راحت‌ترین کار دانست و افزود: برای مقابله با کرونا باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هماهنگی برای مقابله با کرونا را سخت‌ترین کارها و تعطیل کردن را ساده‌ترین و راحت‌ترین کار دانست و افزود: برای مقابله با کرونا باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه شود.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار بولتن نیوز با اشاره به وضعیت بد شیوع کرونا در برخی شهرستان‌ها از جمله تهران گفت: هر اقدامی که باعث متوقف کردن چرخه انتقال این ویروس باشد، باید در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بحث، بررسی و کار کارشناسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برای اجرا در گام اول مردم باید دقیق توجیه شوند و هماهنگی در سطح جامعه صورت گیرد، تصریح کرد: باید برای جلوگیری از شیوع کرونا راهکارهای مختلفی را در نظر گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هماهنگی در سطح جامعه از جمله سخت‌ترین کارها است و تعطیل کردن ساده‌ترین و راحت‌ترین کار است.

کریمی قدوسی با بیان اینکه اگر مردم نسبت به نحوه مقابله با کرونا توجیه شوند کار هماهنگی و تبلیغی تأثیر دارد، گفت:‌ باید در این زمینه برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد و وقت کافی صرف شود و نباید تنها به تعطیلی کسب و کار مردم بسنده کرد و نیازی به این گونه تعطیلی هم نیست چرا که هزینه زیادی را به اقتصاد جامعه و زندگی مردم تحمیل می‌کند.

وی تأکید کرد: گاهی اوقات آثار کار آموزشی و تبلیغی با همین تعطیلی خنثی می‌شود. چنانچه بحث آموزش به دقت اجرایی نشود تأثیر زیادی نخواهد داشت.

نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولین آنجایی که باید آسان بگیرند، نگرفتند و آنجایی که باید سخت می‌گرفتند باز اینگونه عمل نکردند.

کریمی قدوسی اظهار داشت: فعال بودن کسب و کار مردم یکی از مواردی است که باید آسان گرفته می‌شد که متأسفانه مسئولین به آن توجه نکردند از طرفی در برخی موارد نیز سخت‌گیری‌های لازم اعمال نشد.

وی افزود: در ستاد ملی مبارزه با کرونا حداقل باید یک نماینده از مجلس یا رئیس کمیسیون بهداشت و درمان حضور می‌داشت که متاسفانه حضور ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری نقشه راه را مشخص کردند و پنچ محور را در این زمینه یادآور شدند، افزود: در بحث مقابله با کرونا نه سخت بگیرند و نه آسان.، کار درمان، مجاهدانه است و افرادی که در این مسیر فوت می‌کنند، شهید محسوب می‌شوند، مردم به خانواده‌هایی که دچار ضرر و زیان شده‌اند، کمک شود، توسل به دعا و همچنین رعایت دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا واجب شرعی است و تخلف از آن حرام است، از جمله راهکارهایی بود که مقام معظم رهبری دراین زمینه ارائه کردند.
کریمی قدوسی افزود:‌ هرجا ما احساس خسارت می‌کنیم به این دلیل است که به فرمایشات مقام معظم رهبری به دقت عمل نشده است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2376

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.