کریمی‌قدوسی در گفتگو با آنا:

هم‌حزبی‌های دولت فعلی اقبالی در انتخابات آتی ندارند/رسیدگی به تخلفات مسئولان با رعایت ملاحظات نظام اسلامی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه معمولا جریان اصلاحات، کارگزاران واعتدال در کارنامه خود اقداماتی از جمله تضعیف امنیت ملی را داشته‌اند، گفت: قطعا این چهره‌ها برای انتخابات آتی تایید نشده و اقبالی نیز نخواهند داشت.

جواد کریمی‌قدوسی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با بیان اینکه دولت بعدی به‌طور حتم از هم‌حزبی‌های دولت فعلی نخواهد بود، گفت: در حال حاضر هیچ اقبالی به هم‌حزبی‌های دولت فعلی وجود ندارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حجت بر هم‌حزبی‌های دولت فعلی تمام شده‌ است، افزود: مسائل سنگینی وجود دارد و شورای نگهبان برای انتخابات پیش‌رو تعریف جدیدی از رجل سیاسی، مکتبی، مدیر و مدبر دارد.

تعریف جدیدی از رجل سیاسی ایجاد شده است

وی ادامه داد: با تعریف جدید شورای نگهبان که به حکم مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات پیش‌رو رخ داده دیگر کسانی که در سوابق خود فرار و نشیب سیاسی همچون حضور در حوادث سال ۸۸، ارتباط با دشمن، سابقه تضعیف امنیت ملی و همچنین به چالش کشیدن جامعه اسلامی را دارند موفق به حضور در انتخابات نخواهند بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه معمولاً جریان اصلاحات، کارگزاران و اعتدال در کارنامه اقداماتی از جمله تضعیف امنیت ملی را داشته‌اند، گفت: قطعا این چهره ها تایید نخواهند شد و اقبالی نیز نخواهند داشت.

کریمی‌قدوسی در پاسخ به این سوال که آیا پس از پایان عمر دولت فعلی امکان رسیدگی به تخلفات مسئولانامر و همچنین صدور قرار تعقیب برای آن‌ها وجود دارد یا خیر، افزود: قطعا چنین موضوعی پیگیری خواهد شد و به هیچ وجه نیازی به بیان ندارد زیرا دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی، قضایی و نظارتی با توجه به حجم اطلاعاتی که در اختیار دارند به مقتضای زمان و مکان تصمیم خود را خواهند گرفت و در این رابطه هیچ نگرانی وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه نظام اسلامی محورهای بسیاری در حوزه مقابله با فساد دارد،تصریح کرد: ملاحظات نظام اسلامی برای آینده تاریخ در مسیر جلوگیری از برخی از رفتارهای پرهزینه است.

بنای حکومت اسلامی بر برخورد نیست

وی ادامه داد: بنای حکومت اسلامی بر برخورد نیست البته تا زمانی که جریانی مدعی برخورد شده، مظلوم نمایی کرده و دست به تخریب بزند.

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه به طور حتم حق در مورد تخلفات اجرا خواهد شد، گفت: اجرای حق در مورد مسئولان به طریقی هوشمندانه و حکیمانه رخ خواهد داد چون در غیر این صورت هزینه‌های آن به گردن نظام اسلامی خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه بنا بر اقماض از کم‌کاری‌ها و خیانت‌ها نیست، افزود: با حفظ آرامش جامعه رسیدگی به تخلفات صورت خواهد گرفت زیرا رقیب و دشمن دائم در تلاش ‌برای ایجاد التهاب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حفظ نظام برای کشور از اوجب واجبات بوده از این رو باید متناسب با منطق و همچنین همسو با وضعیت داخل کشور و اوضاع بین‌المللی تدابیر انجام شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2370

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.