کریمی قدوسی با اشاره به اظهارات رافائل گروسی:

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحت تاثیر هئیت حاکمه آمریکا عمل می‌کند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / دوشنبه ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از استقلال کافی برخوردار نیستند و همه تصمیمات خود را در قبال ایران با نظر هئیت حاکمه آمریکا اعمال می‌کنند.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات جدید مدیرکل آژانس درباره بازرسی های اخیر در ایران گفت: موضع ما این بود که با بازرسی از تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها پایان پذیر نیست و هیچ‌گاه قانع نخواهند شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اعلام کرده بودیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی به دنبال دسترسی بیشتر از تاسیسات کشورمان است و اگر این کار نیز صورت بگیرد باز هم ایران را محکوم می‌کنند که در حقیقت پیش بینی‌مان به وقوع پیوست؛ چرا که مدیرکل آژانس پس از  دسترسی‌هایی که به آن دو مرکز ادعایی داشتند هنوز نیز طلبکار بوده و می‌گویند ایران شفاف عمل نکرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بازرسی مدیرکل آژانس مشروط بر این شده بود که در صورت بازدید دیگر هیچ ادعایی نداشته باشند، اما باید پرسید از چه کسی قول گرفته بودید؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آژانس انررژی اتمی تحت تاثیر هئیت حاکمه آمریکا عمل می کند و از استقلال کافی برخوردار نیست زیرا آنها در برخوردشان نسبت به خروج ترامپ از برجام و مسائل اینچنینی همسو با ایالات متحده بودند.

کریمی قدوسی تصریح کرد: درخواست‌های آژانس برای بازدید از تاسیسات کشور تمام شدنی نیست چرا که دولتمردان منفعل هستند؛ بنابراین کارشناسان گفته بودند که اگر به مسئولان آژانس دسترسی بدهید شورای امنیت سازمان ملل کار خود را انجام می‌دهد و دست به صدور قطعنامه می‌زند و این بازدیدها برای کشور هزینه تراشی  می‌کنند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2369

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.