در نشست کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس مطرح شد

اصلاح آیین‌نامه در راستای تعیین صحیح اولویت‌های مجلس/تأکید بر تعیین ابزار هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / شنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

اعضای کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گزارشی از نشست‌های تخصصی خود در رابطه با نحوه اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس در راستای ایجاد تحول در قوه مقننه به رئیس مجلس ارائه کردند.

اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ظهر امروز(پنجشنبه، 10 مهرماه) جلسه ای با حضور دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی داشتند و طی آن به ارائه گزارشی از نشست های تخصصی این کمیسیون که اخیرا پیرامون اصلاح آیین نامه داخلی مجلس آغاز شده است، پرداختند.

جواد کریمی قدوسی در این جلسه پیرامون نشست تخصصی نخست کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با عنوان شفافیت آرای نمایندگان گفت: طرحی به همت نمایندگان و کارشناسان مرکز پژوهش ها در رابطه با شفافیت به این کمیسیون آمده که به شفافیت آرا، مذاکرات، هزینه ها و غیره در مجلس تأکید دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: معتقدیم شفافیت آرای زمانی پاسخگو خواهد بود که نمایندگان به وظایف ذاتی خود عمل کنند و اقناع دوطرفه میان نمایندگان و هیأت رئیسه به وجود بیاید.

نشست های تخصصی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس برای اصلاح این قانون در راستای تحول قوه مقننه و افزایش کارایی و اثربخشی آن ادامه دارد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2362

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.