مجلس حامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / دوشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات قانونی و بودجه‌ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تلاش خواهد کرد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: مجلس شورای اسلامی توجه به فرهنگ و هنر کشور را وظیفه خود می‌داند و از هرگونه و طرح و لایحه‌ای که به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و انسجام سازمان‌های فرهنگی منجر شود حمایت خواهد کرد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت، جایگاه و برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی کتابخانه‌های عمومی استان و شهر مشهد گفت: در حال حاضر کتابخانه‌های عمومی به عنوان دانشگاه مردم در نقاط مختلف استان به ارائه خدمت مشغول است و نقش مهمی در توسعه فرهنگی جامعه ایفا می‌کنند.

او افزود: متاسفانه با تمام همت و تلاشی که در مجموعه کتابخانه‌های عمومی انجام می‌شود، ولی این مجموعه با مشکلات قانونی و بودجه‌ای مواجه است و این مشکلات لزوم همراهی و حمایت نمایندگان مجلش شورای اسلامی را در خانه ملت بیش از پیش کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: راه اندازی کتابخانه‌های سیار، پیگیری اتمام ۲۸ طرح نیمه تمام، برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و حفظ ارتباط موثر ومستمر با اعضای کتابخانه‌ها وعلاقه‌مندان به کتاب خوانی در شرایط خاص امروز جامعه با توجه به شیوع ویروس کرونا از جمله فعالیت‌های امسال در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2355

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.