کریمی‌قدوسی:

مرکز فرهنگی دفاع مقدس معرف هویت ایران اسلامی در سطح بین‌المللی است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / سه شنبه ۷ مرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مراکز فرهنگی و باغ‌موزه‌ دفاع مقدس در عصر حاضر هویت مردم ایران اسلامی را به جهان معرفی می‌کند؛ بر همین اساس باید در سایه تفکر و مدیریت اسلام ناب محمدی (ص) قدر و منزلت دفاع مقدس را بیشتر دانست و احداث این مراکز را به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار ‌داد.

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از مشهد، «جواد کریمی‌قدوسی» نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با حضور در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خراسان رضوی ضمن دیدار با سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این استان از پروژه در دست احداث مرکز فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس بازدید کرد.

کریمی‌قدوسی در این دیدار اظهار داشت: شهر مشهد بواسطه وجود مضجع نورانی حضرت رضا (ع) کانون دفاع مقدس بود و مأموریت‌های دشوار بعد از حضور فرماندهان عالی جنگ در حرم رضوی و توسل به حضرت ثامن‌الحجج (ع) رقم می‌خورد. امروز نیز جانمایی بخشی از مجتمع تفریحی کوهسنگی به عنوان مرکز فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس استان در راستای تداوم دفاع مقدس است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در راستای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان گفت: امیدواریم در آستانه گام دوم انقلاب، احداث این پروژه عظیم و ماندگار که روایتگر حماسه‌آفرینی‌های مردم ایران اسلامی در دفاع مقدس به عنوان مطلع نورانی انقلاب اسلامی است به پایان برسد تا نسل‌های بعد بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

کریمی‌قدوسی بر ضرورت احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان تأکید کرد و افزود: مرکز فرهنگی و باغ‌موزه‌ دفاع مقدس در عصر حاضر هویت مردم کشورمان را به جهان معرفی می‌کند؛ بر همین اساس در سایه تفکر و مدیریت اسلام ناب محمدی (ص) باید قدر و منزلت دفاع مقدس را بیشتر دانست و احداث این مرکز را به عنوان یک اولویت مورد توجه قرار ‌داد.

این مسئول تصریح کرد: هر چند فرهنگ دفاع مقدس و تفکر مقاومت از سوی برخی مورد هجمه قرار گرفته اما در مقابل، آحاد جامعه به دنبال زنده نگهداشتن روحیه ایثار و مقاومت هستند. مبارزه ادامه دارد و جهاد همچنان میدان‌دار است و شما توانستید احداث مرکز فرهنگی را تا این مرحله پیش ببرید که این اقدام بخشی از دفاع مقدس است و جنبه الهی دارد.

وی ابراز داشت: الحمدالله اقدامات صورت گرفته در راستای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان در ابعاد مختلف خوب هدایت ‌شده و ساختارهای گوناگون به خوبی ایفای نقش می‌کنند و پیگیری‌ها نتایج خوبی را به همراه داشته که امیدواریم تا دستیابی به اهداف مورد نظر فعالیت‌ها با قدرت و قوت دنبال شود.

کریمی‌قدوسی در پایان، حمایت نمایندگان مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی را از تکمیل پروژه در دست احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مورد تأکید قرار داد و ارائه گزارش از روند اقدامات صورت گرفته را ضروری دانست.

ضرورت حمایت نمایندگان استان از پروژه در دست احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس

در ابتدای این نشست سردار یوسفعلی‌زاده ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان گفت: به مناسبت برگزاری کنگره 18 هزار شهید استان، کمیته اجرایی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و المان‌های شهری و یادمان‌های مشهد به ریاست شهردار مشهد و دبیری اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان آغاز به کار کرده و جلسات متعددی را برگزار کرده است. در این کمیته اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه مرکز فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس استان برآورد شده که مقر گردیده این اعتبار از محل بند (و) و بعد از تصویب شورای شهر مشهد تأمین شود.

وی در ادامه به یادمان‌های شهدای گمنام استان خراسان رضوی اشاره کرد و بیان داشت: در 50 نقطه از استان که پیکر مطهر شهدای گمنام تدفین شده اقدامی در جهت احداث یادمان انجام نگرفته بود که با پیگیری‌های صورت گرفته عملیات اجرایی در 30 نقطه آغاز شده است. امیدواریم با حمایت‌ مسئولین محلی عملیات اجرایی احداث یادمان‌ شهدای گمنام در دیگر نقاط استان نیز آغاز شود و در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و همزمان با برگزاری کنگره ملی 18 هزار شهید استان خراسان رضوی به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پایان به تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: طرح دانشنامه استانی دفاع مقدس که به تصویب شورای هماهنگی حفظ آثار استان رسیده که در بازه زمانی چهار ساله اجرائی می‌شود، در حال اجرا است.

این مسئول خاطر نشان کرد: جلد اول این دانشنامه در هفته دفاع مقدس همزمان با افتتاح فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

سردار یوسفعلی‌زاده، تأمین اعتبار مورد نیاز برای ادامه عملیات عمرانی احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان را خواستار شد.

وی در پایان حمایت مجمع نمایندگان استان از پروژه در دست احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان را به عنوان پشتوانه‌‌ای برای تأمین اعتبار لازم برای تکمیل این پروژه ضروری دانست.  

در این نشست «جواد کریمی قدوسی» و سردار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده» در خصوص راهکارهای قانونی جهت تسریع در عملیات اجرایی احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خراسان رضوی تبادل نظر کردند.

در ابتدای این دیدار، نماینده مردم مشهد و کلات ضمن بازدید از فاز یک موزه دفاع مقدس به عنوان ساختمان مرکز اسناد و کتابخانه که در هفته دفاع مقدس سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و همچنین ساختمان مقاومت اسلامی، از نزدیک در جریان آخرین اقدامات عمرانی انجام شده قرار گرفت. 

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2351

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.