باغ‌موزه دفاع مقدس در خراسان رضوی تداوم دفاع مقدس است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / سه شنبه ۷ مرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

ساخت پروژه عظیم و ماندگار باغ‌موزه دفاع مقدس در خراسان رضوی، روایتگر حماسه‌ آفرینی‌های مردم در دفاع مقدس است که نسل‌های بعد می توانند از آن بهره‌مند شوند.

جواد کریمی‌ قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در بازدید از باغ موزه دفاع مقدس گفت: مشهد به واسطه حرم نورانی حضرت رضا (ع) کانون دفاع مقدس بوده است. امروز نیز جانمایی بخشی از مجتمع تفریحی کوهسنگی به عنوان مرکز فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس استان به منظور تداوم دفاع مقدس است.

او بر ضرورت احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان تأکید کرد و افزود: مرکز فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس در عصر حاضر هویت مردم کشورمان را به جهان معرفی می‌کند، اقدامات صورت گرفته در راستای احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان در ابعاد مختلف خوب هدایت شده و پیگیری‌ها نتایج خوبی را به همراه داشته است.

قدوسی حمایت نمایندگان مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی را از تکمیل پروژه در دست احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: ارائه گزارش از روند اقدامات صورت گرفته را ضروری است.

 

حمایت از ارزش های دفاع مقدس 

 

سردار یوسفعلی‌زاده مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در ادامه گفت: به مناسبت برگزاری کنگره ۱۸ هزار شهید استان، کمیته اجرایی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس و المان‌های شهری و یادمان‌های مشهد آغاز به کار کرده و جلسات متعددی را برگزار کرده است. در این کمیته اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه مرکز فرهنگی و باغ‌موزه دفاع مقدس استان برآورد شده و بعد از تصویب شورای شهر مشهد تأمین شود.

او به  تدوین دانشنامه استانی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: طرح دانشنامه استانی دفاع مقدس که به تصویب شورای هماهنگی حفظ آثار استان رسیده که در بازه زمانی چهار ساله اجرائی می‌شود، در حال اجرا است. جلد اول این دانشنامه در هفته دفاع مقدس همزمان با افتتاح فاز یک مرکز فرهنگی دفاع مقدس رونمایی خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2350

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.