در گفتگو با دانشجو بیان شد؛

کریمی قدوسی: قرائت تحقیق و تفحص‌های مجلس دهم خواهان ندارد / لیست گزارش‌ها در اختیار نمایندگان است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / جمعه ۳ مرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

نماینده مجلس گفت: همه چیز به درخواست نمایندگان تازه ورود به مجلس باز می‌گردد. اگر گزارشی امضای لازم را کسب کند این گزارش در دستورکار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته خواهد شد.

جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، درباره سرانجام تحقیق و تفحص‌های مجلس دهم، اظهار داشت: اگر گزارش‌های تحقیق و تفحص‌ مجلس دهم تهیه و در کمیسیون مربوطه مصوب شده باشد یعنی این گزارش‌ها بعد از استماع اعضای کمیسیون به رای گذاشته شده باشد ولی بایگانی شده است، هیئت رئیسه موظف است این موارد را در نوبت قرار دهد.


وی ادامه داد: قرائت این دست تحقیق و تفحص‌های مجلس گذشته برعهده هیئت رئیسه است که تصمیم بگیرند این گزارش‌ها در نوبت قرار بگیرد یا نه و آیا نیازی به تحقیق مجدد هست یا خیر.


نماینده مشهد در مجلس گفت: هیئت رئیسه لیست تمامی این موارد را از همان تشکیل مجلس تهیه کرده و در اختیار نمایندگان قرار داده است تا نمایندگان مطلع باشند که مجلس گذشته درباره چه موضوعاتی دست به تحقیق و تفحص زده است.


کریمی قدوسی تصریح کرد: این مورد باز به درخواست خود نمایندگان بستگی دارد یعنی اینکه نمایندگان با مشاهده لیست هیئت رئیسه دست رو هر کدام بگذارند هیئت رئیسه آن گزارش را آماده قرائت در صحن خواهد کرد و اگر نماینده‌ای نخواهد شاید چنین اتفاقی نیفتد.


وی افزود: به درخواست نمایندگان تازه ورود به مجلس اگر گزارشی امضای لازمی را کسب کند این گزارش در دستورکار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2348

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.