نماینده مردم مشهد: مجلس با محوریت معیشت مردم جلسه غیرعلنی برگزار می‌کند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: فردا یک جلسه غیرعلنی با محور تحول آفرینی و اولویت معیشت مردم از سوی مجلس برگزار می‌شود.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: وضعیت مسکن و خودرو و ماشین و ارزاق و سرجمع معیشت مردم منبعث از راه اشتباهی است که دولتمردان یازدهم و دوازدهم انتخاب کردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: گره زدن همه امور اجرایی کشور به یک مسئله خاص سبب این وضعیت شده و شاهد هستیم بعضا امور جاری کشور مثل مسکن راکد شد و بیکاری افزایش یافت.کریمی قدوسی تصریح کرد: نگاه دولتمردان باید به توان داخلی باشد و از تمام ظرفیت‌ها باید استفاده شود؛ وضعیت مسکن ناشی از سیاست‌های غلطی است که در پیش گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید فکری برای وضعیت فعلی شود گفت: ضرر و زیان‌های سنگینی اقتصاد و معیشت کشور و رشد علم و فناوری وارد شده است و عمده حوزه‌های معیشتی دچار عقبگرد شده است.

کریمی قدوسی بیان کرد: مجلس جدید به ویژه نگاه جدیدی به حوزه مسکن دارد و قصد دارد این روند را کند و سپس متوقف و در نهایت امور را به سرجای خود بازگرداند.

وی گفت: کنترل تورم مقدور است و مجلس نیز پای کار است و سازمان تعزیرات و قوه قضائیه نیز پای کار هستند؛ چه اتفاقی در حوزه مسکن رخ داده است؟ تمام اینها ناشی از سیاست‌ها و عملکردهای اشتباه است و باید اصلاح شود.

کریمی قدوسی تصریح کرد: فردا یک جلسه غیرعلنی داریم برای تحول آفرینی و اولویت نیز بحث معیشت مردم است. یک اولویت برجسته را باید همه کمیسیون‌ها دست بگیرند و هر کمیسیونی باید متناسب با وضعیت خود وارد آن شود. وزیر مسکن ایده‌های خوبی دارد و باید اینها از روی کاغذ به عرصه عمل برسد و البته اینها زمانبر است.

وی خاطرنشان کرد: با این وضعیت عملا امکان ساخت و ساز مسکن وجود ندارد زیرا قیمت مصالح نیز بالا رفته و اینها ریشه اصلی مسائل است و قدرت خرید کاهش یافته؛ می‌توان رونق مسکن را دوباره در دستور کار قرار داد که موتور محرک رونق تولید در کشور است و ان‌شاءالله از این طریق جهش تولید مدنظر مقام معظم رهبری محقق شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2339

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.