عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس مطرح کرد:

«راهیان نور»؛ بهترین بستر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل گذشته به نسل جدید

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / چهارشنبه ۷ خرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

جواد کریمی‌قدوسی گفت: راهیان نور که سالیان سال در ابعاد و اقشار مختلف برگزار می‌شود، یک عملیات فرهنگی بسیار مهم و بزرگ در ابعاد تربیتی است که مانع از کم رنگ شدن یاد و خاطرات رزمندگان و شهدا در جامعه شده است.

جواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار دفاع‌پرس، با بیان اینکه ارادت نسل جوان نسبت به نسل اول و دوم انقلاب اسلامی کشورمان وصف‌ناپذیر است، اظهار داشت: با وجود تمام ابزار و حربه‌هایی که دشمنان برای نفوذ بر باور و اعتقادات ملت ما به خصوص نسل جوان کشورمان در اختیار دارند، اما به صراحت می‌توان گفت که غرب در تحقق اهدافشان مبنی بر تضعیف اعتقادات جوانان ما شکست خورده است.

این مقام مسوول با اشاره به رشادت‌ها و ازخودگذشتگی شهدای مدافع حرم افزود: اینکه بسیاری از شهدای مدافع حرم جوانانی با سن‌هایی کمتر از 25 سال بودند نشان از اراده آن‌ها نسبت به شهدای دفاع مقدس است و در حقیقت شهدای مدافع حرم، شهدای دفاع مقدس را الگوی رفتاری و کرداری خود قرار داده بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی‌که مردم به ویژه نسل جوان کشورمان ادامه دهنده راه شهدا باشند، ابرقدرت‌های جهان قادر به تضعیف قدرت نظام و انقلاب اسلامی ما نخواهند بود؛ چراکه مسیر پیشرفت و آبادانی کشور از مسیر شهدا می‌گذرد.

کریمی‌قدوسی با اشاره به اهمیت برگزاری اردوهای راهیان نور تصریح کرد: راهیان نور که سالیان سال در ابعاد و اقشار مختلف برگزار می‌شود، یک عملیات فرهنگی بسیار مهم و بزرگ در ابعاد تربیتی است که مانع از کم رنگ شدن یاد و خاطرات رزمندگان و شهدا در جامعه شده است.

وی ادامه داد: اجرای این اردوها بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسل قبلی به نسل جدید است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با توجه به این نکته که هرچقدر به راهیان نور و ترویج فرهنگ مقاومت بها داده شود به همان میزان از خصومت‌های غربی‌ها در امان خواهیم بود، گفت: ما هرچه داریم همه مرهون جانفشانی‌های رزمندگان و شهدای دفاع مقدس است و این یک حقیقت است نه شعار؛ لذا متولیان فرهنگی کشور باید بیش از گذشته نسبت به ترویج فرهنگ دفاع مقدس در کشور اقدام کنند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2328

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.