یادداشت:

دست نوشتی بر پایان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / شنبه ۳ خرداد ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

بسمه تعالی

امروز آخرین جلسه علنی مجلس دهم شورای اسلامی برگزار می‌شود. مراسم اختتامیه با عکس یادگاری ۲۹۰ نماینده پایان می‌یابد. صحبت مجلس شورای اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

در اولین دیدار جمعی نمایندگان مجلس دهم با ولی امر مسلمین ایشان به دو نکته معرفتی در تبیین جایگاه مجلس شورای اسلامی در چند جمله کوتاه به نمایندگان مجلس دهم، بلکه همه مجالس، بلکه همه قوای دیگر اشاره نموده و توجه دادند، فرمودند:

1- بدانید قانون‌گذاری شانی از شئونات ولایت فقیه است.

2- خطاب به نمایندگان فرمودند شما در شروع کار سوگند شرعی در مجلس یاد نموده‌اید، اگر به مفاد این سوگند عمل نکنید نشستن بر صندلی های مجلس شرعاً بر شما جایز نیست.(جوهر سوگند شرعی، سوگند به دفاع از احکام و حدود الهی، مقابله با دشمن و مبارزه با انحرافات است.)

ولی امر مسلمین در همه دیدارهای نمایندگان ملت در سالگرد شهادت شهید مدرس و روز مجلس تاکید اصلی‌شان موضع گیری نمایندگان در برابر دشمن و انحرافات و فتنه‌ها بوده است.

متاسفانه آنطوریکه مشاهده شد در موضوعات فوق مجلس دهم کارنامه قابل قبولی نداشته. 

دلیل این ادعا ردصلاحیت بیش از ۱۵۰ نفر از نمایندگان مجلس دهم و عدم ملاقات ولی امر مسلمین بجز یکسال دیدار خاص و یک دیدار با کارکنان و پاسداران بود و یک دلیل بر این عدم پذیرش ملاقات با نمایندگان، دیدار سالانه بیش از ۶۰ نفر از نمایندگان اصلاح طلب با سران فتنه و گرفتن وقت زیادی از مواضع مجلس و نطق‌ها برای رفع حصر سران فتنه بود. 
به حمدالله این جریان ناموفق بود.

✍️ جواد کریمی قدوسی
نماینده مردم شریف مشهدمقدس و کلات در مجلس هشتم، نهم، دهم، یازدهم

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2327

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.