عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با قدس آنلاین:

پیگرد قضائی برای نجومی بگیران / لزوم افزایش نظارت بر شرکت های دولتی برای جلوگیری از پرداخت حقوق های نجومی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم گفت: باید نظارت بر شرکت های دولتی به منظور جلوگیری از پرداخت حقوق های نجومی افزایش پیدا کند.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: دیوان محاسبات یکی از بازوهای قوی و نظارتی مجلس شورای اسلامی است که اشراف کامل بر سلسله مراتب امور اجرایی و فعالیت های انجام شده و همچنین هزینه کرد اعتبارات آنها دارد. 

وی تصریح کرد: طبق گزارش دیوان محاسبات پرداخت حقوق های نجومی طی سال های اخیر  نه تنها کاهش پیدا نکرده است، بلکه افزایش نیز داشته اند این در حالی است که در مجلس قبل،  موضوع حقوق های نجومی مطرح و با تصویب قوانینی در این باره پرداخت هرگونه حقوق نجومی ممنوع و جرم شناخته شد. 

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه طبق گزارش دیوان محاسبات برخی از این حقوق ها توسط دادسرای دیوان محاسبات پس گرفته شده است، افزود:  بخش زیادی از حقوق های نجومی در شرکت های دولتی و مدیرانی هستند که در هیئت مدیره های مختلف عضو هستند که بخش عمده ای از آنها زیر مجموعه وزارتخانه هایی نظیر نفت و تامین اجتماعی  و شرکت هایی نظیر شستا که سهام آن در بورس عرضه شد، رخ داده است که این افراد مجرم هستند و بدون تردید تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه نظارت مجلس بر شرکت های دولتی تا حدودی ضعیف است که مجلس آینده این موضوع را تقویت خواهد کرد تا از بروز اینگونه تخلفات جلوگیری شود.

عضو کمیسیون و امنیت مجلس شورای اسلامی افزود: حداقل حقوق نجومی پرداخت شده طبق آخرین گزارش دیوان محاسبات مبلغ ۵۰میلیون تومان بوده است، این در حالی است که این افراد علاوه بر حقوق ماهیانه مزایا و پاداش های جانبی زیادی را نیز دریافت کرده اند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2325

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.