نماینده مردم مشهد و کلات در گفتگو با قدس آنلاین:

با هرگونه افزایش بهاء خدمات حمل و نقل عمومی در مشهد به شدت مخالف هستم/ گلایه جدی مردم مشهد از خدمات اتوبوسرانی در مناطق حاشیه شهر

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب اخبار حوزه انتخابیه / چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

منتخب مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم گفت: با هرگونه افزایش قیمت خدمات حمل و نقل عمومی در شهر مشهد به شدت مخالف بوده و این موضوع را با جدیت از مدیریت شهری پیگیری خواهم کرد.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: حمل و نقل عمومی در کلانشهر ها باید با ارزانترین بها در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه حتی در برخی مسیرها باید این خدمات به صورت رایگان به شهروندان عرضه شود، تصریح کرد: به منظور رفع معضل پرهزینه و سرسام آور ترافیک در شهرهای بزرگ خدمات حمل و نقل عمومی باید به شیوه ای صحیح ، کارآمد و با کمترین بها ارائه شوند تا اشتیاق و انگیزه شهروندان نسبت به استفاده از آنها افزایش پیدا کند.

کریمی قدوسی  با بیان اینکه مردم در برخی از مناطق حاشیه شهر مشهد گلایه هایی نظیر کمبود خطوط اتوبوسرانی و همچنین تاخیر در سر فاصله های خطوط دارند که مدیریت شهری باید به آن توجه داشته باشد، افزود:  در شرایط فعلی و برای سال جاری  با هرگونه افزایش بهای خدمات حمل و نقل عمومی در شهر مشهد مخالف هستیم زیرا هرگونه افزایش این بهائ خدمات در مرحله اول فشار بزرگی را به اقشار آسیب پذیر و مستضعف که در شرایط فعلی به تنگنا افتاده اند تحمیل خواهد کرد. از این رو به عنوان نماینده مردم با جدیت عدم افزایش بهای حمل و نقل عمومی در شهر مشهد راپیگیری خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود ترافیک مشهد در دهه اول ۱۴۰۰برطرف خواهد شد، اظهار کرد: از طرفی مدیریت شهری باید به هسته مرکزی شهری توجه بیشتری داشته باشد و با ارائه راهکارهای مختلف از جمله تقاطع های غیر هم سطح از ترافیک در این مناطق کم کند.

  نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نماینده های مجلس در زمینه های مختلف به مدیریت شهری کمک می کنند، افزود: برای اختصاص اوراق مشارکتی که در بودجه سال ۹۸برای پروژه قطار شهری مشهد تعریف شده بود ولی به دلیل برخی از مسائل اجرایی جذب آنها صورت نگرفته بود با دیوان محاسبات گفتگو و رایزنی صورت گرفت و با موافقت آقای عادل آذر  تا تیر ماه سال جاری این فرصت به مدیریت شهری مشهد داده شد که این اوراق مشارکت را جذب کنند که این موضوع سهم و تاثیر بسزایی در پیشرفت پروژه قطار شهری مشهد خواهد داشت.   

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2324

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.