سال جهش تولید

کریمی قدوسی: مجلس یازدهم با اصلاح قوانین، دولت را در تحقق شعار جهش تولید یاری دهد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / چهارشنبه ۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بخش حاکمیتی به دلیل برخی قوانین مزاحم مانعی سر راه تولید است که مجلس یازدهم می‌تواند با اصلاح آن در کنار دستگاه قضایی به رونق و ایجاد جهش در حوزه تولید کمک کند.

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به شعار سال نامگذاری شده از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «جهش تولید» گفت: جهش برای حرکت و برنامه ای مطرح می شود که جریان آن از قبل آغاز شده باشد بدین معنا که باید از قبل آمادگی وجود داشته باشد تا به سمت جهش حرکت کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری از کلیدواژه جهش استفاده کردند چرا که ملت ایران بیش از 40 سال برای تولید تمرین کرده است، عنوان کرد: یک فرد تازه کار نمی تواند به طور ناگهانی با جهش روبرو شود اما ملت ایران که سال ها در برابر دشمن در عرصه ها و جبهه های مختلف جنگیده است امروز این آمادگی را دارد که در حوزه تولید به سمت جهش یافتن حرکت کند.

وی ادامه داد: ملت ما این ظرفیت را دارد که 10 برابر شرایط کنونی پیشرفت کند و بار تولید و پیشرفت کشور روی دوش شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی است و باید تسهیلات لازم برای آنها ایجاد شود و قوای سه گانه پشتوانه آنها باشند تا به جهشی در حوزه تولید برسیم.

کریمی قدوسی در ادامه با بیان اینکه در شرف پایان دوره دهم مجلس قرار داریم و اگر مشکل کرونا حل شود تنها چند جلسه تا پایان دوره باقی است، اظهار داشت: از این رو توصیه ما به منتخبان دوره یازدهم این است که باید در فرصت ایجاد شده، مطالعه داشته و سیری از مباحث اقتصادی را بررسی کنند تا بتوانند دوره یازدهم مجلس را با شعار جهش اقتصادی همراه کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه حوزه حاکمیتی در نظام تولید دچار اشکالاتی است که مجلس یازدهم باید با قوانین آن را اصلاح کند، یاداور شد: قوه مجریه نیز با تجربه ای که از جریان مذاکرات به دست آورد متوجه شد که نباید سرمایه کشور را معطل نتیجه مذاکره با آمریکا و اروپا کند و امروز باید بتواند با عبرت گرفتن از این تجربیات به کمک بخش خصوصی بیاید و با کمک مجلس یازدهم شعار جهش تولید را به معنای واقعی کلمه اجرا کند.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که باید مد نظر قرار گیرد توسعه صادرات به کشورهای هماسیه و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و همچنین جلوگیری از واردات بی رویه است که باعث رکود می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه قوه قضاییه نیز تحولات مدیریتی فوق العاده داشته که ملت را امیدوار کرده است، خاطرنشان ساخت: دستگاه قضایی می تواند در حمایت از تولید با نگاه به جهش تولید، راهبرد خود را برای کمک به بخش خصوصی و تولیدکنندگان ترسیم کند و در این مسیر اگر نیاز به وضع قوانین دارد مجلس در خدمت خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2322

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.