کریمی قدوسی مطرح کرد:

فوت برخی شخصیت‌های نظام به علت ترور بیولوژیک/آیت‌الله ربانی املشی اولین قربانی بیوتروریسم

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / چهارشنبه ۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: در شرایط کنونی ترورهای بیولوژیک به صورت فردی صورت می گیرد، حال این نگرانی وجود دارد که این ترورها در سطح گسترده تر انجام شود، البته سیستم های امنیتی در این حوزه مراقبت ها خوبی را صورت می دهند.

جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور دبیر شورای عالی امنیت ملی برای پیگیری موضوع "بیوتروریسم"، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب به ویژه بروز جنگ، ما شاهد استفاده دشمنان از ابزار جدید برای کشتار مردم ایران بودیم، به طوری که در هشت سال دفاع مقدس، رژیم بعث عراق با حمایت کشورهای غربی از بمب های شیمیایی و میکروبی بر علیه مردم استفاده کرد، در شرایط کنونی نیز از ابزار به روز تر برای ترور بیولوژیک استفاده می کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قطعا زرادخانه های رژیم صهیونیستی و کشورهای استکباری مانند آمریکا مملو از تسلیحات بیولوژیک است، ادامه داد: متأسفانه این کشورها برای آزمایش از مردم کشورهای آفریقایی استفاده می کنند تا قدرت عملیاتی آن را دریابند.

وی با اعلام اینکه ترورهای بیولوژیک بر علیه مقامات و مسئولان کشورمان یک امر محتمل است، افزود: قطعا دستگاه ها و سازمان های مربوطه باید آمادگی لازم را برای مقابله با این امور داشته باشند و در شرایط کنونی تشکیل کمیته ویژه برای این مسئله در شورای عالی امنیت ملی نمایانگر عزم و اراده این شورا برای رسیدگی به این موضوعات است.

کریمی قدوسی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره ارتباط فوت و یا بروز بیماری میان برخی از افراد و مسئولان با موضوع بیوتروریسم، گفت: در 35 سال اخیر از این روش ها برای از میان برداشتن و به شهادت رساندن برخی از مقامات در کشورمان استفاده شده و اسناد و مدارک آن موجود است، به طور مثال در دوران امام خمینی(ره)، برخی از شخصیت ها مانند آیت الله ربانی املشی با این ابزارها شهید شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: در شرایط کنونی ترورهای بیولوژیک به صورت فردی صورت می گیرد، حال این نگرانی وجود دارد که این ترورها در سطح گسترده تر انجام شود، البته سیستم های امنیتی در این حوزه مراقبت ها خوبی را صورت می دهند.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی از تشکیل کمیته بررسی «ترورهای بیولوژیک» در دبیرخانه این شورا خبر داد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2321

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.