نماینده مردم مشهد:

اقتصاد ایران در آستانه "جهش بزرگ"/هدفگذاری باید بازار ۲۵۰ میلیونی منطقه باشد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / چهارشنبه ۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد ما با گذشت ۴۰ سال از دوران جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب اسلامی و تحریم‌های هوشمند دشمنان انقلاب، توفیقی برایش حاصل شده که حقیقتا در یک نقطه جهش قرار گرفته است.نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد ما با گذشت ۴۰ سال از دوران جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب اسلامی و تحریم‌های هوشمند دشمنان انقلاب، توفیقی برایش حاصل شده که حقیقتا در یک نقطه جهش قرار گرفته است.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با اشاره به نامگذاری سال جدید به نام «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب و تبیین نقشه سال اظهار داشت: راهبرد مقام معظم رهبری در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی، راهبرد تولیدمحور و ایجاد قدرت از طریق دانش است و بر این اساس، استراتژی تنظیم شده ایشان و نامگذاری سال‌های متمادی برای تحقق این مهم است.

نماینده مردم مشهدمقدس در مجلس شورای اسلامی گفت: جهش تولید از این معنا و منظر است که ملت ایران، قدرت تکنولوژی ملت ایران، علم و فناوری و تولید دانش‌بنیان و ذخایر عظیم و بازار 80 میلیونی داخلی و 250 میلیون نفری همسایگان، تمام ابزار لازم و مهمات کافی را برای جهش تولید فراهم کرده است.

کریمی قدوسی با بیان اینکه اینک ملت ایران روی تخته جهش اقتصادی قرار گرفته است، تصریح کرد: اقتصاد ما با گذشت 40 سال از دوران جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب اسلامی و تحریم‌های هوشمند دشمنان انقلاب، توفیقی برایش حاصل شده که حقیقتاً در یک نقطه جهش قرار گرفته و ابزار و همت کافی و بخش خصوصی فعال و هنر و هنرنمایی تولیدکنندگان و خلاقیت طراحان این حوزه در این عرصه بسیار مهم بوده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس تاکید کرد: بعد از گذشت این سال‌ها و داستان برجام و مذاکرات و بازگشت ایران به فعالیت‌های غنی‌سازی، ملت ایران به لحاظ روانی بیش از هر زمانی به این باور رسیده‌اند که فقط و فقط با نگاه به توان داخل و همسایگان و هر کجایی که خواستار مراوده هستند می‌توانند تحول عظیمی در زندگی خود با جهش در تولید ایجاد کنند.

کریمی قدوسی عنوان کرد: بخش خصوصی ما بخش پرقدرتی است اما ظرفیت فعلی استفاده نشده است و به نوعی معطل‌ماندن اقتصاد در بحث روابط با غرب نیز در این مسئله موثر بوده است اما بعد از مسائل به وجود آمده می‌توان گفت بخش زیادی از مسائل داخلی برطرف شده و مبنای جهش اقتصادی فراهم است.

وی با اشاره به مهیا شدن سه فاکتور برای جهش اقتصادی تصریح کرد: عامل نخست، عامل کمی همان ثروت عمومی ملت مثل معادن است؛ در حوزه نفت و گاز نیز ظرفیت بالایی داریم و باید از خام‌فروشی پرهیز کرد؛ عامل دوم عامل کیفی است که نیروی انسانی در آن حضور دارد و عامل سوم عامل بازدهی اجتماعی است که این عامل با خلل روبه‌رو شده بود و به دلیل نگاه به بیرون از نظر اقتصادی دچار آسیب شده بود.

نماینده مردم مشهد در مجلس بیان کرد: این عامل اجتماعی می‌تواند بسیار اثرگذار باشد و با تشکیل مجلس یازدهم زمینه‌های خوبی شکل خواهد گرفت و در سال 99 بسترسازی لازم برای انتخابات ریاست‌جمهوری را خواهیم داشت و تفکر و نگاه به ارزش‌های اسلامی و انقلابی باید تبدیل به گفتمان غالب در کشور شود.

کریمی قدوسی عنوان کرد: ملت انشاء‌الله شاهد تحولات مثبتی با راهبردهای اتخاذ شده به‌ویژه در عرصه اقتصادی خواهند بود.

وی در مورد وضعیت مشهد با توجه به شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: عامل اصلی در کنترل ویروس کرونا، کاهش چشمگیر مراودات اجتماعی است که این الحمدلله به‌صورت نسبی در مشهدمقدس فراهم شده است.‌ رسانه ملی نیز در این زمینه اطلاع‌رسانی کرده و راه اصلی این است که این ویروس به‌وسیله اشخاص تکثیر نشود و رمز اصلی نیز همین است و در مشهد سطح روابط بسیار کاهش پیدا کرده است.

کریمی‌قدوسی با اشاره به اینکه هر سال در این ایام چندین میلیون زائر داشتیم و امروز شاهد کاهش چشمگیر ورود زائر هستیم، تصریح کرد: با توجهی که مردم نشان می‌دهند نباید چندان نگران بود و فقط راه این است که تا می‌توانند تاکیدات متخصصان امر در حوزه بهداشت و سلامت را رعایت کنند.

وی ادامه داد: بخش تولید باید به فعالیت خود ادامه دهد، کالاهای مورد نیاز مردم الحمدلله کاملاً تامین است و در کل ایران کمبودی از این نظر نداریم و مقداری کمبود در حوزه اقلام بهداشتی داشتیم که خود ملت وارد صحنه تولید شدند و این یک رزمایش ملی بزرگ‌ است؛ ملت در تمام شئونات باید برنامه‌محور حرکت کنند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2320

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.