عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در گفت‌وگو با دفاع‌پرس تاکید کرد؛

ضرورت دغدغه‌مندی مسوولان نسبت به ترویج آموزه‌های دفاع مقدس

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / یکشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

جواد کریمی‌قدوسی مقاومت را رمز پیروزی کشورمان در جنگ اقتصادی و فرهنگی غربی‌ها عنوان کرد و گفت: مسئولان باید نسبت به دفاع مقدس دغدغه داشته باشند و نقش رزمندگان را در اذهان مردم برجسته کنند.

«جواد کریمی‌ قدوسی» عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، در خصوص کینه‌ورزی و دشمنی دولتمردان آمریکایی علیه ملت و کشورمان، فرهنگ و ارزش‌های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را مهم‌ترین راهکار مقابله با اقدامات دشمنان دانست و اظهار داشت: ایثار، شهامت و شهادت رزمندگان دوران دفاع مقدس، کشور را در برابر تهدید و تحریم‌های دشمنان بیمه کرده است؛ لذا با آگاهی به این مسئله که در انتقال فرهنگ و ارزش‌های دوران دفاع مقدس به نسل جوان کوتاهی شده است، باید تلاش کنیم تا این فرهنگ بیش از هر زمان دیگری در جامعه نهادینه شود.

این مقام مسوول،‌ مقاومت را رمز پیروزی کشورمان در جنگ اقتصادی و فرهنگی غربی‌ها عنوان کرد و افزود: مسئولان باید نسبت به دفاع مقدس دغدغه داشته باشند و نقش رزمندگان را در اذهان مردم برجسته کنند. در کتاب‌های آموزشی باید برای تمام مقاطع تحصیلی خصوصا مقطع ابتدایی، دلاوری و خاطرات رزمندگان و شهدای دفاع مقدس بیان شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی از رزمندگان در طول جنگ تحمیلی مورد عنایت خاص خداوند قرار گرفتند و به شهادت رسیدند و آنانی که نعمت حیات در این دنیا به آنها تعلق گرفت باید راه و مرام شهدا را ترویج دهند؛ چرا‌که امنیت و آرامشی که امروز در کشور داریم مرهون ایثار و گذشت رزمندگان است.

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه علی‌رغم تمام محدودیت و تحریم‌ها که گریبان‌گیر ایران است، ما در تمام عرصه‌ها به موفقیت‌های چشم‌گیر رسیده‌ایم، گفت: تحریم‌های آمریکا موضوع جدیدی نیست. ایران هرگز موافق جنگ نبوده و نیست؛ اما دوران دفاع مقدس برای ما برکات زیادی داشت و تجربه نشان داده که هر وقت در برابر تهدید و تحریم‌های دشمنان ایستادگی کردیم به قدرت و خوداتکایی رسیدیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فرهنگ و گفتمان غالب جامعه‌ باید فرهنگ و گفتمان دفاع مقدس باشد. باید از پیش‌دبستانی تا دانشگاه و کودک، نوجوان و جوان کشورمان با قهرمان‌های دفاع مقدس آشنا شوند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2314

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.