کریمی‌قدوسی در گفتگو با آنا:

صحبت‌های ظریف درباره مذاکره با ترامپ خلق‌الساعه نیست/ طرح ترور سردار سلیمانی ۷ ماه قبل از درون مذاکرات بیرون آمد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر امور خارجه مدعی است با برداشتن قطعنامه‌های سازمان ملل امنیت کشور تضمین شده است، گفت: بنا بر مستندات، تحلیل‌ها و اطلاعات حدود هفت ماه قبل از درون همین دفع تهدید‌های که ظریف عنوان می‌کند طراحی ترور سردار حاج قاسم سلیمانی بیرون آمد.

جواد کریمی‌قدوسی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در واکنش به سخنان محمدجواد ظریف در مصاحبه با نشریه اشپیگل آلمان، اظهار کرد: «آقای ظریف در جلسه‌ با اعضای فراکسیون مستقلان صحبت‌هایی داشت مبنی بر اینکه در روند ۱+۵ و مذاکرات دو نگاه وجود داشت».

وی با اشاره به اینکه ظریف در این جلسه اعلام کرد که نگاه او به‌دنبال دفع تهدید نظامی و ایجاد امنیت برای کشور بوده است، گفت: «بنابراین در زمان مذاکرات نه در تیم اقتصادی انسجامی بود و در تیم امنیتی».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: «آقای ظریف معتقد است در مذاکرات تمام تلاش خود را به‌کار گرفته تا قطعنامه‌های سازمان ملل را به حالت تعلیق در بیاورد؛ چون نگاه ظریف به  قطعنامه‌های سازمان ملل امنیتی بوده است طبق ادعاهایش قطعنامه‌ها ذیل فصل هفت منشور سازمان ملل اینها به تصویب رسیده که به نظرم دروغ هم هست».

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: «یکی از بندهای قطعنامه فصل هفت موضوع تحریم را مطرح می‌کند. یعنی همه قطعنامه‌ها متوجه تحریم بوده نه اقدام نظامی توسط سازمان ملل علیه ایران، ولی اینها می‌گویند ما سایه شوم جنگ را از سر مردم دور کردیم».

کریمی قدوسی اضافه کرد: «ظریف اذعان دارد با مذاکره امنیت کشور را ارتقا داده، اما مذاکرات اقتصادی که به خواست محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی فعلی روحانی سرپرستی آن به دری اصفهانی(جاسوس دو تابعیتی) سپرده شد، شکست  خورد و تحریم‌های اقتصادی که برخی تعلیق شده بود دوباره بازگشت».

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه مدعی است با برداشتن قطعنامه‌های سازمان ملل امنیت کشور تضمین شده است، خاطرنشان کرد: «بنا بر مستندات، تحلیل‌ها و اطلاعات حدود هفت ماه قبل از درون همین دفع تهدید‌های که ظریف عنوان می‌کند طراحی ترور سردار حاج قاسم سلیمانی بیرون آمد».

کریمی‌قدوسی تصریح کرد: «آمریکایی‌ها برابر کدهایی که به آنان داده شده بود به این نتیجه رسیدند که شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی بدون عکس‌العمل خواهد بود و با همین استدلال ترور را عملیاتی کردند».

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ظریف خودش اعتراف می‌کند امنیتی که من در مذاکرات ۱+۵ دنبالش بودم با ترور سردار سلیمانی از بین رفت، خاطرنشان کرد: «حال اینکه چرا مجموعه دولت با علم به اینکه رهبر معظم انقلاب بارها در جلسات خصوصی چندنفره و جلسات علنی با مسئولان و مقام‌های دولتی و چه در خطبه های اخیر نماز جمعه به صراحت مذاکره با آمریکا را نفی می‌کنند باز هم اصرار به زنده نگهداشتن موضوع مذاکره دارد جای بحث است».

کریمی قدوسی با بیان اینکه معتقدم این سخنان از سوی ظریف یک رسالت است و خلق‌الساعه نیست، گفت: «این موضوع پیچیده در مصاحبه وزیر امور خارجه با اشپیگل باید رمزگشایی شود که چرا این مصاحبه در یک نقطه عطف صورت می‌گیرد در حالی که سه روز قبل از آن آقای روحانی هم در سیستان و بلوچستان موضوع مذاکره را مطرح می‌‌کند».

وی با اشاره به اینکه روحانی سه روز قبل از سفر به سیستان و بلوچستان پای خطبه‌های مقام معظم رهبری نشسته و شنیده که ایشان فرمودند مذاکره با آمریکا نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: «دلیل این است که شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی دستاوردهای الهی فراوانی داشت».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: «با ترور شهید سلیمانی و ابومهندس تحلیل‌ها درباره مذاکره با آمریکا را فروریخت ولی اکنون رسالت ظریف این است که تابوی «نه به مذاکره» را بشکند».

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه مصاحبه ظریف بار دیگر موجی از رسانه‌های خارجی را پشتوانه قرار داد تا برای مذاکره مجدد تیتر بزنند، گفت: «می‌خواستند مظهر اقتدار ملت نادیده گرفته شود که این از نظر ما آخرین تلاش آنان بود. چرا که ظریف در نقاط عطف بسیاری دست به چنین اقدام‌هایی زده است».

وی با بیان اینکه هرگاه جریان مقاومت به پیروزی دست یافت چنین صحبت‌هایی از سوی ظریف مطرح شد، تصریح کرد: «زمانیکه بشار اسد همراه سردار سلیمانی پا به کشور گذاشت ظریف چکار کرد؟ در جریان کشتار مردم توسط رژیم صهیونیستی در غزه و یا زمانی که یمن آماج حملات عربستان بود آقای ظریف کجا بود و چه می‌کرد؟ او همواره پیروزی‌های محور مقاومت را مورد حمله قرار داده اما اکنون ما در این زمینه ساکت‌ترین هستیم چون مطالبات مردم در تشییع پیکر پاک سردار سلیمانی برای دنیا معلوم و روشن شد».

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2308

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.