آمریکا منطقه را ترک نکند، همیشه باید در حالت آماده‌باش باشد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / جمعه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه طبق آمار 80 سرباز آمریکایی در جریان حمله موشکی به عین‌الاسد کشته شده‌اند، گفت: اگر آمریکا منطقه را ترک نکنند همیشه باید در حالت آماده‌باش باشد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا گفت: جمهوری اسلامی در شرایطی به پایگاه نظامی آمریکا حمله کرد که آنها در آماده‌باش کامل بودند و با این وجود سپاه به صورت رسمی  پایگاه عین الاسد و اربیل را مورد حمله موشکی خود قرار داد.

وی افزود:‌ پس از جنگ جهانی دوم حمله رسمی ایران به یک پایگاه نظامی آمریکا برای اولین‌بار هژمون آمریکا را فرو ریخت و تاکنون بعد از جنگ جهانی دوم  به هیچ یک از پایگاه‌های نظامی آمریکا چنین حمله‌ای صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: آمریکایی‌ها خود بهتر می‌دانند که جمهوری اسلامی چه تسلط و اشرافی بر کل منطقه دارد و این پایان کار نیست و خود آنها هم می‌دانند که این حرکت ادامه خواهد داشت.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: پیام موشکی سپاه به پایگاه نظامی آمریکا این است که سریع‌تر منطقه را ترک کنند و این خواسته اسلام، رهبر معظم انقلاب، ملت ایران و جبهه مقاومت است.

وی افزود: گروه مقاومت در عراق هنوز اقدامات خود را برای مقابله با حرکت تروریستی آمریکا در به شهادت رسیدن شهید سلیمانی شروع نکرده‌اند؛ ان‌شاءالله آنها هم اقدامات‌شان را شروع خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: اگر آمریکایی‌ها منطقه را ترک نکنند و بخواهند در اینجا باقی بمانند باید همواره در حالت آماده‌باش به سر ببرند مگر اینکه به آمریکا بازگردند و در این صورت است که حالت آماده‌باش به پایان خواهد رسید.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: طبق اخبار رسمی 80 نفر از سربازان آمریکایی در جریان حمله موشکی سپاه به پایگاه عین‌الاسد کشته شدند و با وجود استقرار نیروهای اروپایی در عین‌الاسد دقت موشک‌های ایرانی به اندازه‌ای بوده که تنها به محل حضور نیروهای آمریکایی اصابت کرده است. 

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2297

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.