در گفتگو با «دانشجو» مطرح شد؛

کریمی قدوسی: طرح «شفافیت منابع مالی انتخابات» جلوی اثر پول در این عرصه را می‌گیرد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / جمعه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح «شفاف سازی منابع تامین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی» جلوی اثر پول و پلو را در انتخابات می گیرد.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به تصویب کلیت طرح «شفاف سازی منابع تامین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی با اصلاح برخی مواد قانونی انتخابات مجلس شورای اسلامی» در مجلس گفت: این طرح جلوی اثر پول و پلو را در انتخابات می گیرد.

وی تصریح کرد: این طرحی بود که بنده آن را در مجلس هفتم مطرح کردم آنجا ما پیشنهاد دادیم یک شماره حساب بانکی برای نامزدهای مجلس باز شود و هر نامزدی که تائید شد و توانست فعالیت انتخاباتی داشته باشد تمام کمک‌های نقدی و غیر نقدی اش را در این حساب واریز کند.

قدوسی بیان کرد:همچنین پیرو این قضیه عنوان شده بود که یک سامانه‌ای در وزارت کشور ایجاد شد و نامزدها موظف اند کمک‌های غیر نقدی را در این سامانه ذکرکند.

وی بیان داشت: ما در آن طرح پیش بینی کرده بودیم که وزارت کشور برای به عنوان مثال برای شهری چون مشهد که 3 میلیون جمعیت دارد رقم تبلیغات تعیین کند و استانداردی برای مناطق از لحاظ هزینه‌های تبلیغات تعیین شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در حال حاضر همگی این موارد در طرح مجلس دهم وجود دارد با این حال اگر این طرح به جریان نیفتد و جلوی اثر ثروت و پول و پلو گرفته نشود مجلس  ما روز به روز از فضیلت خالی خواهد شد.

قدوسی با بیان اینکه مجلس از فضیلت خالی شود، نظام ازفضیلت خالی خواهد شد تاکید کرد: از این طریق کار مردم روی زمین می ماند و نهایتا مشکلات دوچندان می شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2292

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.