در گفتگو با دانشجو مطرح شد؛

کریمی قدوسی: اجرای پروتکل الحاقی در گام پنجم باید از دستور خارج شود / رویکرد آژانس هیچ نفعی برای ایران نداشت

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / جمعه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اجرای داوطلبانه «پروتکل الحاقی» با اجرای گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای از دستور خارج شود.

جواد کریمی‌قدوسی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی دانشجو، با اشاره به گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در قالب توافق برجام گفت: گام پنجم یعنی آن چیزی که از برجام باقی مانده است.

وی با بیان اینکه تاکنون تکلیف حقوقی برجام مشخص شده است، تاکید کرد: با این حال این مسئله باید تصریح شود و در قالب موضع رسمی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد.

کریمی‌قدوسی با بیان اینکه هنوز در پیگیری سایر بخش‌های مربوط به کاهش تعهدات، اظهار نظر نکردیم و نیاز است در این رابطه اظهارنظر کنیم، گفت: این بخش مربوط به اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی است که این مسئله باید در گام پنجم از دستور خارج شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: همچنین باید غنی سازی را به مرز ۲۰ درصد برسانیم؛ یعنی همان چیزی که در گذشته هم بوده است؛ این موارد از جمله خطوط قرمز اروپایی‌ها هم محسوب می‌شود.

کریمی‌قدوسی تصریح کرد: بحث فردو از جمله خطوط قرمز اروپایی‌ها بود که الحمدالله در گام چهارم عملیاتی شد و در حال حاضر نیاز داریم غنی سازی تا مرز ۲۰ درصد عملیاتی شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: عملاً رویکرد آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای هم هیچ نفعی برای ایران نداشت، بنابراین ماندن در این چارجوب جز ضرر برای ما چیزی ندارد. ما باید مثل ده‌ها کشوری که در آژانس نیستند و فعالیت هسته‌ای‌شان کاملاً در جریان است ادامه مسیر بدهیم.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2291

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.