کریمی قدوسی در واکنش به حکم قاضی آمریکا برای جیسون رضاییان:

انتقاد از کم‌کاری وزارت خارجه در حوزه حقوق بین‌الملل / آمریکا ۲۴پرونده حقوقی علیه ایران تهیه کرده است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / پنجشنبه ۷ آذر ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از کم‌کاری وزارت خارجه و ریاست جمهوری در حوزه حقوق بین‌الملل گفت: آمریکا نزدیک به ۲۴پرونده علیه ایران با هدف مصادره اموال تهیه کرده است.

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به محکومیت دولت ایران برای پرداخت غرامت 180 میلیون دلاری به جیسون رضاییان، گفت: ایران هر آن چیزی که این زندانی در مدت بازداشت تقاضا کرد را برای وی تهیه کرده است. علی‌رغم اظهارات وی در آمریکا، جیسون رضاییان کمترین آسیب را در زندان‌های ایران متحمل شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هنگامی که این خبرنگار واشنگتن پست در ایران زندانی بود، از وی خواستند بعد از آزادی حقیقت را به دیگران بگوید اما همان زمان گفت که حقیقت را قبول دارم ولی زمانی که به آمریکا بروم، آدم آنها هستم و آنچه آنها می‌خواهند را باید بگویم.

وی افزود: متاسفانه قاضی فدرال همان خواسته هیات حاکمه آمریکا را مطرح می‌کند البته آمریکایی‌ها از این اقدامات فرسایشی در حوزه پولی و بانکی زیاد انجام دادند. نزدیک به 24پرونده از این نوع علیه جمهوری اسلامی ایران تهیه کردند و به موجب آنها طلب خسارت کردند

قوه قضاییه پیگیر پرونده‌سازی علیه آمریکا برای جبران خسارات است

کریمی قدوسی تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران باید مراقبت کنند تا دولت آمریکا با طرح دعاوی به اموال ایران دست درازی کند. زیرا آنها از هر راهی به دنبال مصادره اموال ایران هستند. به عنوان مثال دولت آمریکا مدعی است به دلیل کنسل شدن اردوی دانشجویان آمریکایی به بیروت زمانی که جنگ 33روزه شروع شده بود، ایران باید به دانشگاه آمریکایی خسارت دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی معتقد است: ایران برای اقدام مقابله‌ای با دولت آمریکا دست برتری دارد بنابراین باید خساراتی که به ما وارد کردند را فهرست کنیم. البته قوه قضاییه کارهایی را شروع کرده اما خیلی کُند است، متاسفانه وزارت امور خارجه و ریاست جمهوری در حوزه حقوق بین الملل کم‌کاری کردند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2278

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.