گفت‌وگو|

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: گام چهارم، آخرین گام ایران در کاهش تعهدات برجامی است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / یکشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فعال شدن فردو و تزریق گاز به آن باید در گام چهارم مد نظر قرار گیرد، تاکید کرد: قطعاً گام چهارم، آخرین گام ایران در کاهش تعهدات برجام خواهد بود.

جواد کریمی‌قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات ایران در برجام گفت: قطعا گام چهارم، آخرین گام ایران در کاهش تعهدات برجام خواهد بود.

وی افزود: تنها اموری که در این سه گام در نظر گرفته نشد یکی فعال شدن فردو و تزریق گاز به آن بود که باید در گام چهارم مد نظر قرار گیرد و نکته بعد هم مربوط به پروتکل الحاقی است که ما آن را به صورت داوطلبانه اجرا می‌کردیم.


کریمی‌قدوسی اظهار داشت: بنابراین دیگر چیزی از کاهش تعهدات ایران در برجام با در نظر گرفتن موارد برشمرده شده باقی نخواهد ماند لذا ان‌شاءالله این گام، گام آخر است و برای همیشه در تاریخ، پرونده برجام بسته خواهد شد.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دیگر هیچ گاه به عقب بر نمی‌گردیم تاکید کرد: مقام معظم رهبری در دیدار خود با فرماندهان سپاه سیاست‌های اعمالی را بدین نحو اعلام کردند که اگر این گام‌ها تا به آخر برداشته شود ما به نقطه مطلوب می‌رسیم.


وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما اروپایی‌ها در قبال برداشتن گام چهارم ایران در کاهش تعهداتش در برجام چه واکنشی نشان خواهد داد، اظهار داشت: اروپایی‌ها در شرایط بحرانی به سر می‌برند. اروپایی‌ها دو نگرانی بزرگ درباره ایران دارند که یکی از مهمترین نگرانی‌شان این است که ایران به طور کل از غرب فاصله بگیرد و این فاصله گرفتن و رفتن به سمت دیگر کشور‌ها ، برای آینده غرب و اروپا خوب نیست.


عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: همچنین اروپایی‌ها به این جمع بندی رسیده‌اند که ایران در این مقطع می‌تواند اقتصاد خود را از وابستگی به نفت نجات دهد و این باعث خواهد شد تا قدرتش افزوده شود.
کریمی قدوسی اظهار داشت: هر گونه تهدیدات از سوی اروپا پس از برداشتن گام چهارم تهدیدات لفظی است و آن‌ها هیچ کاری نمی‌توانند بکنند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2271

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.