کریمی قدوسی در صحن مجلس:

جریان انقلابی به کندوی نفوذی ها، نفوذ کرده و در حال قلع و قمع است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۱ مرداد ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

علت حملات به جریان انقلابی و مواضع بنده این است که ما به ملکه کندوی نفوذ، حمله‌ور شده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در تذکر ماده ۷۵ آیین نامه داخلی پیرامون اظهارات روز گذشته علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران مطالبی را بیان کرد.

کریمی قدوسی گفت: نظام اسلامی از صبر راهبردی خارج شده و وارد اقدامات راهبردی شده است. دوگانه جنگ یا صلح، با حکمت مقام معظم رهبری به گزینه نه جنگ نه مذاکره بلکه مقاومت تبدیل شده است.

وی ادامه داد: جریان انقلابی تفنگدار بر عرشه کشتی انگلیسی، که تحت حمایت از ناو سلطنتی بود، پیاده کرد. جریان انقلابی به کندوی نفوذ، نفوذ کردند و در حال قلع و قمع نفوذی‌ها است. زمانی که ملکه کندو ضربه می‌بیند، فرار می‌کند و سربازانش فرار می‌کنند. سربازان حمله می‌کنند و زهر خودشان را می‌ریزند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: کندویی از نفوذ در این کشور شکل گرفته است. ملت عزیز بدانند تمام مصیبت‌های امروز شما در این کندو مدیریت می‌شود و این کندو، کندوی جریان غرب‌گرا و نفوذ است و تا به ملکه این کندو حمله نکنید، سربازانشان نمی‌گذارند وضع شما بهبود پیدا کند و از شر این جریان غرب‌گرا راحت شوید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: علت حملات به مواضع بنده و جریان انقلابی این است که به ملکه نفوذ حمله‌ور شده‌ایم لذا این نیش‌ها قابل تحمل و شیرین است.

کریمی قدوسی اظهار داشت: دیروز سؤال ۲۷ نفر از نمایندگان از وزیر دفاع درباره یکی از افشاگری‌های ما در مورد کندوی نفوذ در بحث دوتابعیتی‌ها مطرح شد.

وی بیان کرد: آقای رحیمی پنج بار اسم بنده را در صحبت‌هایشان بردند و سؤال رسمی بنده از وزیر امور خارجه در مورد نفوذ در تیم مذاکره و نقش دری‌اصفهانی و اینکه ما گفته‌ایم رئیس‌جمهور دوتابعیتی است را مطرح کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما اسمی از یک نفوذی و یا دوتابعیتی‌ها مثل دری‌اصفهانی برده‌ایم، بر اساس مستندات بوده است. طرح تحقیق و تفحص از دوتابعیتی‌ها در نظام اجرایی و همسر و فرزندانشان به تصویب مجلس رسیده است. سپس هیئت تحقیق و تفحص تشکیل شد و بنده رئیس این تحقیق و تفحص بودم. برای بررسی مستندات با وزیر اطلاعات، مسئولان اطلاعات سپاه، وزیر امور خارجه، مسئولان قوه قضائیه و پلیس گذرنامه صحبت کردیم و از همه وزارتخانه‌ها استعلام گرفتیم تا مسئولان دوتابعیتی را شناسایی کنیم. این گزارش سرانجام در کمیسیون امنیت ملی قرائت شد. لیست مسئولان به کمیسیون ارائه شد و بنده تأکید کردم که این لیست نباید منتشر شود زیرا جامعه ظرفیت پذیرش شنیدن این اسم‌ها را ندارد. در همان جلسه آقای کواکبیان اصرار کردند که اسامی قرائت شود. بنده مخالف بودم.

کریمی قدوسی افزود: با اصرار دوستان، آقای جمالی نوبندگانی اسامی این ۱۰۰ نفر را قرائت کرد. باز هم من تأکید کردم که این اسامی پخش نشود، چون به مصلحت نیست اما آقای رحیمی مصاحبه کرد و گفت اسم آقای روحانی در این لیست بوده است.

وی اظهار داشت: وی لیست را نمایش داد و گفت این لیست اولی است که از مخزن یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر دوتابعیتی در وزارت خارجه و وزارت اطلاعات  درآمده است.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی دو لیست به رنگ‌های سبز و آبی را نشان داد و گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی لیست اولیه را تعدیل کردند و لیست‌هایی به رنگ سبز و آبی به کمیسیون ارائه شد. این اسامی را شخصاً به دادستان کل کشور و معاون قوه قضائیه تقدیم کردم و اقدام به پخش این لیست‌ها نکردم.

کریمی قدوسی گفت: اما آقایان دائماً مصاحبه می‌کردند که آقای کریمی گفته است آقای روحانی دوتابعیتی است.

وی تصریح کرد: آقای رحیمی جهان‌آبادی نیز در برنامه صبحگاهی روز گذشته در صدا و سیما اعلام کرد که آقای کریمی گفته است رئیس‌جمهور دوتابعیتی و جاسوس است. من از ایشان درخواست می‌کنم که مذاکرات کمیسیون را بررسی کند. اگر من اصرار نکرده بودم که لیست پخش نشود، شما می‌توانید بنده را متهم کنید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: شما من را متهم کردید که از افغانستان آمده‌ام و جد و آبادم افغانی است. به دلیل اینکه بنده گفته‌ام رئیس‌جمهور دوتابعیتی است.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به کریمی قدوسی گفت: آیا شما این حرف را گفته‌اید؟

کریمی قدوسی در پاسخ گفت: بنده چنین حرفی را نزده‌ام. آقای رحیمی و دیگران رفته‌اند و مصاحبه کرده‌اند.

وی خطاب به نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه که در صندلی جلویی وی نشسته بود، گفت: همین آقای قاضی‌پور شاهد است، ۱۰ بار از من خواست که این لیست را به وی بدهم. بنده مخالفت کردم و ندادم. دستم را گرفت و لیست را گرفت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی وزارت اطلاعات، ثبت احوال، سپاه پاسداران و شورای نگهبان، اتهامات آقای رحیمی علیه بنده را بررسی کنند؛ این اتهامات کذب محض است و شرافت ایشان را نیز زیر سؤال برده است.‌ اگر یک سند مبنی بر اینکه یکی از اجداد ما برای ۷ نسل قبل در افغانستان بوده و به ایران مهاجرت کرده، ارائه کند، این سند باید پخش شود وگرنه صدا و سیما باید مذاکرات من را پخش کند.

کریمی قدوسی بیان کرد: از دولت افغانستان می‌خواهم این موضوع را بررسی کند که اگر ما رگ و ریشه‌ای در طول تاریخ در اقوام آنجا داشته‌ایم، اعلام کنند.

وی خطاب به لاریجانی گفت: شما مسئول هستید. من حق ندارم از این تریبون برای دفاع از خودم استفاده کنم. پس از جلسه نزد رسانه‌ها می‌روم و لیست‌هایی که تا امروز پخش نکرده‌ام را توزیع می‌کنم تا پیگیری‌های بعدی انجام شود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2090

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.