کریمی قدوسی در تذکر شفاهی: مواضع‌ام همواره علیه فتنه و سران فتنه است/ در سخنرانی تربت جام اسم هیچ کس را نیاوردم

تذکر شفاهی کریمی قدوسی : آقای رحیمی ؛ نه گندم کابل را خواهید خورد و نه عدسی مجلس یازدهم را !

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / دوشنبه ۳۱ تیر ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با بیان اینکه سخنرانی خود را در تربت جام در فضای مجازی منتشر کرده‌ام، گفت: در این سخنرانی تنها در رابطه با نماینده تراز انقلاب صحبت کردم و سخنی از هیچ فرد خاصی نیاوردم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (دوشنبه ،31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از نیروی دریایی سپاه برای سیل محکمی که به نیروی دریایی انگلیس زد که حتی شیفتگان داخلی را نیز آزرد، در تذکر شفاهی خود خطاب به جلیل رحیمی جهان آبادی گفت: بنده ایشان را نمی‌شناختم و در روز اول پس از آغاز مجلس به حرم امام (ره) رفتیم، زمانی که در انتهای صف نشسته بودم، نزد من آمدند و خودشان را معرفی کردند. ایشان به بنده گفت همه نمایندگان از شما می‌ترسند چرا که مدعی‌اند که شما بر مواضع‌تان سختگیرانه پافشاری می‌کنید. بنده گفتم این اشتباه است چرا که این روحیه مردم انقلابی بوده و اگر بنده خود را پرورش یافته این مکتب بدانم، این سخن صادق است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاد تند رحیمی جهان آبادی در جلسه روز گذشته گفت: ایشان فرمودند که شما چه کاره هستید که به رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس اعتراض می‌کنید و به شهر تربت جام آمدید و از مردم خواستید که در مقابل نماینده غیرانقلابی خودشان بایستند تا رد صلاحیت شوند، این صحبت‌های دیروز آقای جهان آبادی است که در پاسخ باید بگویم ما از رئیس جمهور سوال می‌کنیم و تذکر می‌دهیم چرا که وظیفه قانونی ما است.

وی با اشاره به این بخش‌ از صحبت‌های رحیمی جهان آبادی مبنی بر اینکه به تربت جام رفته‌ام، افزود: بنده به دعوت ستاد یادواره شهید تراز انقلاب، نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی از شهر تربت جام، شهید اکبر دهقان که عکس اول مجلس متعلق به ایشان است بنابراین در نطق اول بنده درخواست کردم تا در خصوص نماینده تراز انقلاب صحبت کنم و بنده هم تمام صحبت‌هایم را در فضای مجازی منتشر کردم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به هیچ عنوان در سخنرانی تربت جام اسمی از فرد خاصی نیاوردم و حتی اشاره به نماینده آنجا هم نکردم و بر اساس ملاکی که امام خمینی از نمایندگان می‌خواست که به وظایفشان عمل کنند به خصوص در نطق‌ها، می‌گویم فردی در نطق مجلس گفت فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی را به فروپاشی جمهوری اسلامی نسبت داد و گفت کشور تکه تکه شد چرا که مردمشان گرسنه بودند در حالی که امام (ره) فروپاشی شوروی را ناشی از مقابله آن با دین می‌دانست. بنده در آن صحبت اشاره کردم که فردی در نطق خود تلاش می‌کند از جریان باستانی گرایی دفاع کند در حالی که ما حق نداریم به جز اینکه برای اسلام خرج کنیم کاری انجام دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه مخالفت بنده و پیگیری‌هایم در سطوح بالاتر از ایشان است و همه می‌دانند اولویت‌هایم چه چیزهایی است، افزود: مواضع بنده در طول این مدت فتنه، نفوذ و سران نفوذ، فساد و سران فساد، خیانت و سران خیانت بوده است و در طول این مدت مخالفت کرده‌ام با کسانی که مخفیانه با سفیر انگلیس جلسه می‌گذارند و مورد خطاب آیت‌الله یزدی قرار می‌گیرند، بنده با این نوع افراد کار دارم نه با امثال شما.

وی با اشاره به صحبت‌های آیت‌الله یزدی مبنی بر اینکه از نماینده‌ای سوال کردم فلان روز در کجا بودید، رنگش پرید، گفت: بنده معتقدم  در مجلس شورای اسلامی به وظیفه خود عمل می‌کنم و خودم را مستلزم رعایت قوانین می‌دانم چرا که آقای کدخدایی اعلام کردند به 3 دلیل نمایندگان رد صلاحیت می‌شوند، فساد مالی، فساد اخلاقی، مواضع‌شان بر علیه حاکمیت جمهوری اسلامی و آیت‌الله جنتی نیز در این رابطه گفتند ما به مرّ قانون عمل می‌کنیم بنابراین هر کس در این مجلس در سطح نظام به این تکلیف الهی عمل نمی‌کند انتظار نداشته باشد که ما با آن مخالفتی نکنیم.

کریمی قدوسی خاطر نشان کرد: بنده به هیچ جایی وصل نبوده و از هیچ جایی خبری دریافت نمی‌کنم و صرفاً بر اساس ارزیابی‌های شخصی موضع‌گیری می‌کنم و آنچه را که آقای رحیمی جهان آبادی در رابطه با بنده بیان نمودند حدیث نفس خودشان است. شما اینچنین ویژگی‌هایی دارید که به بنده نسبت دادید. تاکنون بنده هیچ ادعایی نسبت به سابقه خود در دوران دفاع مقدس نداشتم و هیچ مزدی در این خصوص طلب نکردم. شما می‌توانید از آقای کرم‌پور نماینده فیروزآباد در رابطه با بنده سوال کنید که بنده را چگونه دیدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: به آقای رحیمی جهان آبادی وعده دادند که اگر شما رد صلاحیت شدید، شما را در آینده به عنوان سفیر در کابل معرفی می‌کنیم لذا به ایشان با اطمینان بر اساس این ویژگی‌ها عرض کنم شما نه گندم کابل را خواهید خورد و نه عدسی مجلس یازدهم.

( لینک کلیپ در کانال آپارات  https://www.aparat.com/v/oiIc0 )

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2066

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.