کریمی قدوسی با اشاره به توقیف نفتکش گریس۱؛

"سیلی محکم"، پاسخ راهزنی دریایی انگلیسی ها خواهد بود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / یکشنبه ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سیلی محکم پاسخ راهزنی دریایی انگلیسی ها در تنگه جبل الطارق دریافت خواهد بود.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص برخورد انگلیسی ها با خدمه نفتکش گریس ۱  و توقیف این کشتی در تنگه جبل الطارق، گفت: رهبر انقلاب با توجه به اقدام انگلیسی ها، از کلیدواژه خباثت برای دولت بریتانیا استفاده کردند که امری قابل تامل است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقدام انگلیسی ها به طور مشخص راهزنی دریایی محسوب می شود، اظهار کرد: افراد متجاوز به نفتکش گریس 1 باید پاسخ دهند که این کشتی بر اساس کدام موازین قانونی متوقف شده است؟.

محموله کشتی گریس 1 قانونی بوده و کالای غیرمجازی بحساب نمی آید

وی با اشاره به اینکه انگلیسی ها چه نقشی در حوزه اجرای قوانین بین المللی دریایی دارند که اقدام به توقیف نفتکش کرده است، ادامه داد: این مهم در حالیست که محموله کشتی گریس 1 قانونی بوده و کالای غیرمجازی بحساب نمی آید.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اقدام انگلیسی ها هیچ پشتوانه قانونی ندارد، تصریح کرد: به وضوح مشخص است که اقدام انگلیسی ها خوش رقصی برای ترامپ بوده است.

کریمی قدوسی با اشاره به اینکه طبق سخنان رهبر انقلاب فرزندان این مرز و بوم در زمان و مکان مناسب اقدام لازم را در راستای اقدام متقابل برای توقیف نفتکش گریس 1 انجام خواهند داد، گفت: این مهم در حالیست که اکنون انگلیسی ها تلاش می کنند نفتکش های خودشان را اسکورت کنند که البته مشابه این اقدام در زمان جنگ هشت سال دفاع مقدس نیز انجام شده است.

انگلیسی ها آنقدر ضعیف شدند که در تنگه جبل الطارق نفتکش گریس1 را توقیف کردند

وی افزود: انگلیسی ها آنقدر ضعیف شدند که در تنگه جبل الطارق نفتکش گریس1 را توقیف کردند لذا حتما سیلی محکمی را برای این اقدام و سایر کارهای غیرقانونی خواهد خورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در آینده ای نزدیک نفوذ انگلیس در منطقه کاهش خواهد یافت، خاطرنشان کرد: حتما بدترین روزها برای انگلیسی ها در انتظار خواهد بود زیرا کارنامه درخشانی از حضور در منطقه ندارند و همچنین وضعیت داخلی کشورشان نیز مناسب نیست.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دولت انگلیس هفته گذشته یک نفتکش حامل نفت ایران را به شکل غیر قانونی توقیف کرد که این امر باعث ایجاد تنش‌هایی در روابط دو کشور شده است.

جوزپ بورل، وزیر خارجه اسپانیا در واکنش به توقیف این کشتی گفته بود که نفتکش ایرانی در خارج از قلمرو دریایی جبل الطارق و به درخواست آمریکا توقیف شده است.

دولت جبل الطارق نیز در واکنش به این اتهام گفته است که هیچ درخواست سیاسی از هیچ دولتی برای توقیف این نفتکش دریافت نکرده است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2033

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.