کریمی قدوسی پاسخ داد:

راه کار ایران در قبال توقیف نفتکش "گریس ۱" چیست؟

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نفتکش "گریس۱" توسط انگلیسی‌ها، گفت: منتظریم تا اگر دیپلمات‌ها نتوانستند کاری کنند، قطعا برابر وعده سرلشگر باقری، اقدام مقابله به مثل را بیش از آنچه که انگلیسی‌ها فکر می‌کنند، انجام دهیم.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص توقیف نفتکش گریس (1)، اظهار داشت: انگلیس در منطقه، میان یک بن بست کامل قرار گرفته و از طرف دیگر در اتحادیه اروپا با بحران شدید برگزیت مواجه است در چنین شرایطی، یک دولت مستاصل احتمال اینکه دست به هر اقدام ابلهانه‌ای بزند دور از انتظار نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه گفته می‌شود، انگلیس نفتکش را برای مبادله با "نازنین زاغری" توقیف کرده، نشان می‌دهد این پیر استعمار، چنین تحلیل می‌کند تا برای آزادی یک زندانی که شهروند ایران است و مرتکب جاسوسی شده، یک کشتی نفتکش را آن سر دنیا توقیف کند.

اقدام انگلیس در توقیف کشتی در راستای جبران ساقط شدن پهپاد پیشرفته آمریکایی‌ها بوده که از طرف انگلیس به صورت نیابتی انجام شد تا زخم آمریکایی‌ها التیام یابد

وی افزود: در حالی که گلوی تجارت انگلیس و انرژی این کشور در خلیج فارس، دست نیروی دریایی سپاه در آب‌های ساحلی است چگونه می‌خواهد چنین مبادله ای را انجام دهد؟ اگر انگلیس چنین برنامه‌ای داشته باشد، قطعا به نتیجه نمی‌رسد.

کریمی قدوسی ادامه داد: قطعا هیچ کس پیام آور دولت خبیث انگلیس نخواهند بود، ملت به این افراد کشیده می‌زنند و برخورد می‌کنند زیرا تحقیر ملت ایران است؛ اصلا آقای ظریف نباید این مساله را مطرح می‌کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: پیش از انقلاب انگلیس در تهران با کوچک ترین اشاره، دولت جابجا می‌کرد اما اقدام انگلیس در توقیف کشتی در راستای جبران ساقط شدن پهپاد پیشرفته آمریکایی‌ها بوده که از طرف انگلیس به صورت نیابتی انجام شده است تا زخم آمریکایی‌ها التیام یابد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: منتظریم تا اگر دیپلمات‌ها نتوانستند کاری کنند، قطعا برابر وعده سرلشگر باقری، اقدام مقابله به مثل را بیش از آنچه که انگلیسی‌ها فکر می‌کنند، انجام دهیم.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2027

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.