کریمی قدوسی در گفتگو با بولتن نیوز:

نفوذ در وزارت نفت برای فشل کردن تولید و صادرات

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / سه شنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به هشدارهای مسئولین و نهادهای امنیتی در خصوص پروژه نفوذ در وزارت نفت گفت: شخص زنگنه باید بیش از دیگران پاسخگو باشد و باید تحت تعقیب قرار گیرد. چرا که بی توجه به این هشدارها به مسیر خود ادامه داد.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اشاره به نفوذ یک زن جاسوس در وزارت نفت و تائید دستگیری وی از سوی منتظری، دادستان کل کشور گفت: بیژن زنگنه وزیر نفت به خاطر بی توجهی به هشدارهای نهادهای امنیتی درباره نفوذ و حضور افراد 2 تابعیتی و چند تابعیتی در وزارتخانه و شرکت های زیر مجموعه باید تحت تعقیب قرار گیرد.

وی افزود: شخص وزیر باید بیش از دیگران در این زمینه پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: پرونده ها و پروژه های نفوذ در وزارت نفت که ارتباطات خارجی بیشتری نسبت به سایر وزارتخانه ها دارند و عناصر 2 تابعیتی شناسایی شده و شناسایی نشده در این وزارتخانه بیش از دیگروزارتخانه هاست، از حساست خاصی برخوردار است.

کریمی قدوسی افزود: نفوذ یک جریان برای فشل کردن کارکرد وزارتخانه در زمینه تولید و صادرات نفت، کشف قراردادهای نفتی، اطلاع از نحوه دور زدن تحریم های نفتی، شناسایی افرادی که تحریمها را دور می زدند و در این زمینه کمک می کنند و شناسایی شرکای ایران در این زمینه مثل چین و روسیه بوده است.

وی گفت: این جریان نفوذ برای زمینه سازی قرارداد استعماری مثل قرارداد با توتال فعالیت کرد و اسرار حوزه های نفتی اکتشاف شده را در اختیار توتال قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: این اقدامات و فعالیت جریان نفوذ در وزارت نفت همه در راستای نفوذ، منفعل کردن و تضعیف وزارت است.

کریمی قدوسی با اشاره به هشدارهای مسئولین و نهادهای امنیتی در این زمینه گفت: شخص زنگنه باید بیش از دیگران پاسخگو باشد و باید تحت تعقیب قرار گیرد. چرا که بی توجه به این هشدارها به مسیر خود ادامه داد.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده درباره اختلاف زنگنه و روحانی رئیس جمهور گفت: برخی معتقدند که اگر زنگنه استعفاء دهد و یا از دولت کنار برود، باب مذاکره با آمریکا بسته می شود و طرفداران مذاکره با آمریکا می خواهند که وی بماند و استعفاء ندهد.

اخیرا خبری مبنی بر حضور یک زن جاسوس در وزارت نفت و آلوده تعدادی از مدیران نفتی منتشر شد که وزارت نفت آنرا تکذیب کرد اما حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور دستگیری یک زن نفوذی در وزرات نفت را تائید کرد و گفت: پرونده مراحل قانونی را طی می کند و ارائه اطلاعات ناقص به مصلحت نیست.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=2020

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.