کریمی قدوسی:

اصراری بر تبادل زندانیان آمریکایی نداریم/افسران جاسوس سیا محاکمه و زندانی شده‌اند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه کشورمان اصراری بر تبادل زندانیان آمریکایی ندارد، گفت: اگر آمریکا اصرار به آزادی و تبادل زندانیانشان دارند باید پیشنهاد شفاف مانند پیشنهادی که برای جیسون رضائیان داشتند ارائه کند.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاکید واشنگتن مبنی بر آزاد کردن آمریکایی‌های زندانی در ایران، گفت: بحث تبادل زندانیان در سفر مسئولان کشورمان به نیویورک مطرح شد اما پیام درستی از سوی آمریکایی ها دریافت نشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید اذعان کرد کشورمان اصراری بر موضوع تبادل زندانیان ندارد.

وی ادامه داد: هم اکنون افرادی همچون نزار زاکا، افسر زبده سرویس جاسوسی سازمان سیا که در نظام فرهنگی خانواده های ایرانی اخلال ایجاد کرده اند در کشورمان محاکمه شده اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین سیامک نمازی که اعترافاتش از رسانه ملی پخش شد و نشان داد که شبکه سازی گسترده ای برای نفوذ و اجرای سیاست های آمریکایی ها داشتند.

افسران جاسوس سیا در زندان های ایران هستند و محاکمه شده اند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افسرهای دیگری در زندان های ایران هستند و محاکمه شده اند، افزود: اگر آمریکایی ها اصرار به آزادی و تبادل زندانیانشان دارند باید پیشنهاد شفاف داشته باشند مانند پیشنهادی که برای جیسون رضائیان داشتند؛ در این صورت شاید خواسته آنها توسط مراجع ذیصلاح بررسی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد اینکه سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا یکطرفه موضوعی را مطرح کند با پاسخ مواجه نخواهد شد زیرا در گذشته کشورمان به طور یکطرفه واسطه شد تا زندانیاشان آمریکایی توسط حزب الله آزاد شوند اما آمریکایی ها به تعهداتشان عمل نکردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت از اینکه چهارم ماه مه که هزارمین روز "بازداشت غیرقانونی" ژیو وانگ در ایران است در اندوهیم. از حکومت ایران می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر ژیو وانگ و تمامی افراد آمریکایی را که ناعادلانه بازداشت شده‌اند و افراد مفقود را فوراً آزاد کند.

ژیو وانگ به جرم جاسوسی در ایران دستگیر و به ۱۰ سال حبس در زندان اوین محکوم شده است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1994

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.