عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با دانا؛

رسیدگی به جزئیات طرح 2 فوریتی "اقدام متقابل علیه آمریکا" به یکشنبه هفته آینده موکول شد/ این طرح پس از تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل میشود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تصویب طرح اقدام متقابل ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط آمریکا گفت: رسیدگی به جزئیات این طرح دو فوریتی به یکشنبه آینده موکول شد و پس از تائید شورای نگهبان به قانون تبدیل می شود.

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به تصویب طرح اقدام متقابل ایران در برابر تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط آمریکا اظهار داشت: رسیدگی به جزئیات این طرح دو فوریتی به یکشنبه آینده موکول شد و پس از تائید شورای نگهبان به قانون تبدیل می شود.

وی تصریح کرد: بر اساس این مصوبه شورای عالی امنیت ملی، نیروهای آمریکایی، سرفرماندهی نیروهای آمریکایی، نیروهای سازمان سیا و کسانی که به این ها خدمات می دهند، مشمول تعریف تروریسم از نگاه جمهوری اسلامی خواهند شد و نیروهای مسلح، دولت، وزارت امور خارجه و سایر دستگاه های حوزه داخلی جمهوری اسلامی موظف اند با حمایت جدی از جریان مقاومت در منطقه، زمینه پیاده شدن این قانون را فراهم کنند.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: نگاه این قانون به نیروهای آمریکایی همان نگاهی خواهد بود که امروز جمهوری اسلامی ایران به داعش دارد و با همان رفتار و برخورد با آن ها مقابله خواهد شد؛ جریان مقاومت امروز در منطقه _ جوانان عراقی، یمنی، سوری، لبنانی و افغانستانی_همه جا آمادگی دارد تا منطقه را از لوث وجود پایگاه های آمریکایی پاکسازی کند.

 

کریمی قدوسی در رابطه با تصویب این طرح دو فوریتی در مجلس گفت: پیام خیلی صریح، روشن و شفافی به هیئت حاکمه آمریکا و اقدامی کاملاً قانونی برای حفظ منافع ملی و حفظ امنیت بلاد اسلامی در برابر اشغالگران است که امروز جریان تروریسم را بوجود آورده اند و خود ذیل همین گروه و جریان قرار خواهند گرفت؛ این مصوبه قطعاً بازدارندگی بسیار زیادی برای امنیت ملی کشورهای اسلامی فراهم خواهد کرد.

 

وی تصمیم آمریکا را شامل همه موضوعات به خصوص مسائل امنیتی و نظامی دانست و افزود: تصمیم آمریکا نوعی اعلام جنگ بر علیه جمهوری اسلامی است، بدین معنا که به بخشی از توان نظامی جمهوری اسلامی اعلام جنگ کرده است.

 

کریمی قدوسی در پایان گفت: زمانیکه آمریکا سپاه را  تروریست می داند، یعنی به خودش اجازه می دهد که با نیروهای سپاه درگیر، تحریم و برخورد کند؛ ما به این مسئله با نگاه تهاجم حداکثری برخورد می کنیم و قطعاً اقدام متقابل ما هم پاسخ حداکثری به این تهدید آمریکا خواهد بود.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1983

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.