کریمی قدوسی در گفت‎وگو با دفاع‎پرس:

شهید صیاد شیرازی از مصادیق رویش‌های انقلاب در دوران حاکمیت طاغوت بود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

یک نماینده مجلس در آستانه بیستمین سالگرد شهادت سپهبد صیاد شیرازی گفت: این شهید بزرگوار یکی از مصادیق رویش‌های انقلاب در دوران حاکمیت رژیم ستمشاهی و طاغوت بود.

جواد کریمی‎قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت‎وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع‎پرس، با اشاره به ابعاد شخصیتی سپهبد شهید صیاد شیرازی اظهار داشت: این شهید بزرگوار یکی از مصادیق رویش‌های انقلاب در دوران حاکمیت رژیم ستمشاهی و طاغوت، آن هم در فضای ارتش آن زمان بود.

وی ادامه داد: این شهید والامقام دوره‎های کارشناسی توپخانه و رشته‎های دیگر را در آمریکا گذراند ولی به دلیل برخورداری از ریشه‎های مذهبی و اعتقادی که در وجود خود و خانواده‎اش بود توانست راه حقیقت را در آن منجلاب فساد و فحشایی که آمریکایی‌ها در ارتش به وجود آورده بودند و اجازه نمی‎دادند چهره‎های مذهبی رشد کنند، پیدا کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این فرد توانست حقیقت را از قبل انقلاب درک کند و با صداقت وارد میدان شود. از مواضعی کاملا بسیجی برخوردار بود و در شروع جنگ نقش فعالی را بر عهده گرفت، همزمان با نگاه تخصصی که به فضای جبهه و جنگ داشت روی ارزش‌های اعتقادی و سیاسی هم حساسیت نشان داد و موضع‎گیری سیاسی داشت تا آنجا که بنی‎صدر نتوانست او را تحمل کند و اخراجش کرد. یادم هست پس از اخراجش از ارتش به مشهد آمد و در جمع پاسداران اول انقلاب سخنرانی کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: اکثر اوقات برای آمدن به مشهد با بنده تماس می‌گرفت و من هم سرویس‎دهی را برای رفتن به شهرهای دیگر فراهم می‎کردم و همسفرش بودم. یکی از برنامه‌های ثابتش این بود که در نمازهای جماعت مسجد ملاحیدر شرکت می‌کرد و مقید بود در کلاس اخلاق مسجد حضور داشته باشد. در مقاطعی در جنگ توفیق داشتم از نزدیک شاهد رشادت‌هایش باشم.

کریمی قدوسی اضافه کرد: در یکی از دوره‎های بازرسی ستاد کل نیروهای مسلح شهید صیاد شیرازی مسوول تیم بازرسی بود که برای ارزیابی توان نیروهای انتظامی به شهرستان‎ها می‌رفتیم، با وجودی که ماه مبارک رمضان بود و تیم در سفر بودند و نمی‌توانستند روزه بگیرند اما ایشان به قدری مقید بود که زمان را طوری برنامه‎ریزی می‌کرد تا کسی در انظار ولو در سفر چیزی نخورد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه شهید صیاد شیرازی فوق‎العاده در مسائل مذهبی مقید بود و در عین حال در اصول و فنون نظامی‎گری کاملا استانداردها را رعایت می‎کرد، تصریح کرد: ایشان به سلسله مراتب خیلی مقید بود. نگاه ویژه‎ای به ولایت داشت و همیشه سخنش را با یاد امام‌ عصر(عج) شروع و به پایان می‎رساند. از همه بالاتر ویژگی‎های اخلاقی ایشان بود که فردی بسیار مودب، مهربان و بشاش بود. چهره خشنی که خیلی‎ها از یک فرمانده عالی‌رتبه نظامی دارند در سیمای این مرد دیده نمی‌شد.

وی افزود: رسم نیست زمانی که فرمانده عالی رتبه وارد مقر نظامی می‎شود و برایش تشریفات اجرا کنند فرماندهان توجهی به این تشریفات داشته باشند شهید صیاد شیرازی با دقت به همه تشریفات توجه می‌کرد با همه سربازان دست می‎داد و احوالپرسی می‎کرد، هرجا کسی به او احترام می‎گذاشت برمی‎گشت و با آنها حال و احوال می‎کرد. ایشان توانسته بود چندین بعد را در خودش با هم جمع کند یکی بعد تخصصی نظامی و دیگری اخلاقی، معنوی، اعتقادی و نیز بصیرت سیاسی که همه این ابعاد دست به دست هم داده بود تا از وی یک عنصر شهادت‎طلب خلق کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس خاطرنشان کرد: سپهبد صیاد شیرازی همیشه دوست داشت به شهادت برسد که به آرزویش رسید. در توصیف مقام و مرتبه ایشان همین بس که رهبر معظم انقلاب بر پیکرش حاضر شد، زانو به زمین و تابوتش را بوسید. این دقتی که رهبر انقلاب در حرکات و سکنات خود دارند برای ثبت تاریخ بسیار مهم است و نشان از جایگاه بزرگ این مرد داشت. دشمن نیز حساب شده انتخاب کرد و این فرد برجسته را به شهادت رساند تا بتواند در ارکان نیروهای مسلح خللی ایجاد کند، البته نتوانست چون افرادی امروز در فرماندهی ارتش در تراز صیاد شیرازی این شجره طیبه را اداره می‌کنند. لقب ارتش حزب‎الله بالاترین مدالی است که رهبر معظم انقلاب به ارتش امروز ما دادند و بخشی از توفیق ارتش مربوط به خدمات افرادی چون صیاد شیرازی است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1982

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.