کریمی قدوسی:

عملکرد روحانی در حوادث اخیر شبیه عملکرد وی در عرصه اقتصادی است/ مجلس در واکنش به عملکرد دولت ورود خواهد کرد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / شنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متأسفانه در این وظیفه مهمی که به عهده رئیس‌جمهور و دولت است می‌بینیم همان کوتاهی‌هایی می‌شود که در تنظیم بازار و تأمین معاش مردم صورت می‌گیرد.

جواد کریمی قدوسی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: نکته‌ قابل توجه بعد از وقوع سیل در چند استان کشور، غیبت جناب آقای رئیس‌جمهور در عرصه رسانه‌ها بود.

وی افزود: در چنین مواقعی و بعد از وقوع هر حادثه‌ای از آنجایی که رئیس‌جمهور مسئولیت بسیج امکانات و رهبری و هدایت دولت و استانداران را بر عهده دارد، برای جبران خسارت‌های ناشی از حوادث مختلف شخص وی باید در عرصه حاضر بشود اما متأسفانه تا چندین روز اثری از پیام و حضور ایشان در عرصه نبود، یعنی حضور پیدا نکردند که هیچ، پیام و دستوری هم نداشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: البته ایشان مدعی بودند که ساعت به ساعت حادثه را پیگیری می‌کرده است، اما این کفایت نمی‌کند چرا که مردم -به‌خصوص آسیب‌دیدگان- باید شخص اول قوه مجریه را در عرصه امدادرسانی ببینند.

کریمی قدوسی اظهار داشت: نکته دیگر این است که در چنین مواقعی باید امکانات ملت که در اختیار دولت است متناسب با آن حادثه بسیج شود، قطعا امکانات آن شهر و استان آسیب‌دیده جوابگوی جبران خسارات نیست.

وی ادامه داد: برای نمونه همین آق‌ قلا در استان گلستان امکاناتی ندارد که بتواند با چنان حادثه‌ای مقابله و آن را مهار کند. باید استان‌های معین مثل استان خراسان فراخونده شوند، یا باید ایشان دستور می‌داد و امکانات را از تهران و سمنان بسیج و وارد معرکه می‌کرد و خود ایشان هم حضور پیدا می‌کرد که خب این‌ها انجام نشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: در فیلم‌ها و گزارش‌هایی که ما می‌دیدیم فقط نیروهای امدادی آن شهرستان بودند اما بسیج امکاناتی ندیدیم و این کار را هم آقای رئیس‌جمهور انجام ندادند. در حالی که این امکانات برای ملت است و اختیار و مدیریتش هم در دست رئیس‌جمهور و ستاد مدیریت بحران قرار دارد.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: اما بخشی از نظام که نیروهای مسلح هستند و شاید امکاناتشان نسبت به امکانات دولت 20 به 80 باشد، تمام توانشان را در این عرصه وارد کردند.

وی عنوان کرد: فرماندهان عالی رتبه از ستاد کل نیروهای مسلح، فرمانده سپاه، فرمانده ارتش و فرماندهان استانی این دو مجموعه در صحنه حاضر بودند و مردم اینها را از نزدیک ملاحظه می‌کردند و امدادرسانی‌هایشان را به خوبی انجام دادند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به عنوان مثال سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی معین استان گلستان شد، خراسان شمالی نیز معین شد و فرماندهی چندین استان را معین کرد که تا برطرف کردن کامل مشکلات این ها باید در صحنه باشند.

کریمی قدوسی تأکید کرد: همین کارها را هم بایستی آقای رئیس‌جمهور می‌کرد تا زمانی که مطمئن شود بحران مدیریت شده و امکانات پای کار است و طرح و برنامه مشخص است.

وی اظهار داشت: البته این نشان از فکر و منش و رفتار آقای روحانی دارد. در زلزله کرمانشاه هم همین اتفاق افتاد و از همه دیرتر مجموعه‌های زیرنظر دولت در صحنه حاضر شدند در حالی که آنجا هم می‌بینیم که نیروهای مردمی و نیروهای مسلح با امکانات‌شان بلافاصله وارد شدند انبارهایشان را توزیع کردند، حتی رفتند از بازار خرید کردند و چادر تهیه کردند تا به آسیب‌دیدگان زلزله کرمانشاه برسانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: متأسفانه در این وظیفه مهمی که به عهده رئیس‌جمهور و دولت است همان کوتاهی‌هایی شده که در تنظیم بازار و تأمین معاش مردم صورت می گیرد، اینجا هم همان مشکلی را می‌بینیم که در تحرکات اقتصادی و حفظ ارزش پول ملی و جلوگیری از رکود و تعطیلی کارخانه‌ها وجود دارد.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: اینجا هم همان مشکلی را می‌بیبنیم که در مذاکرات دیدیم این همه هزینه از جیب ملت دادند اما چیزی عاید مردم نشد و این همه گرفتاری و تشدید تحریم‌ها را به وجود آورد.

وی عنوان کرد: گویا سبک آقای روحانی مبتنی بر همان تفکر تقی‌زاده‌هایی است که دنبال این بوده‌اند که هویت و فرهنگ ایرانی و اسلامی را فدای ترویج فرهنگ غربی کنند و چون برای آقای روحانی این مسئله در این پنج سال حاصل نشده دل و دماغی برای کار کردن ندارد لذا از سر خستگی به کارها نگاه می‌کند و کارهایش باری به هر جهت است و این ایام مردم در سراسر کشور این وضعیت را از طرف ایشان لمس می‌کنند.

کریمی قدوسی تأکید کرد: مجلس هم البته نسبت به این عملکرد واکنش نشان خواهد داد و این موضوع را پیگیری می‌کنیم و حتما تذکرات و بیانیه‌ها و سئوالات لازم را خواهیم داشت.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1976

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.