واکنش کریمی قدوسی به رفتارهای متناقض آمریکا در ماجرای سیل

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / شنبه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۸ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان بحران‌های درونی آمریکا و ایجاد مشکلاتش برای سایر کشور‌ها از سیاست‌های منافقانه این کشور پرده برداشت.

جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره رفتار متناقض آمریکا در اعلام دل نگرانی برای سیل زدگان ایران و از طرفی مسدود کردن حسابهای ایران و مانع شدن برای ارسال کمک به ایران گفت: رفتار آمریکا در مقابل حوادثی از قبیل سیل و زلزله بیش از هرچیز یک رفتار منافع محور است چرا آمریکایی‌ها در جریان هر حادثه ای آنچه که برایشان در اولویت ابتدایی قرار دارد، حفظ منافع نظام سلطه و نظام لیبرالیسم در کشورهای دنیا و حتی در کشور خودشان است.

وی با اشاره به حوادث داخلی آمریکا ادامه داد: چرا که شاهد بودیم سال گذشته در درون خود آمریکا نیز چنین حوادثی رخ داد و بخش اعظمی از جنگل‌های ایالت‌های آمریکا مدت سه ماه در آتش سوخت اما ترامپ حضور بسیار کمرنگی داشت و حتی کمک‌رسانی به این منطقه نیز صورت نگرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: علت این موضوع هم این بود که آمریکایی ها تمام توان و توجه خود را به حوادث منطقه غرب آسیا نظیر تحولات سوریه، یمن و عربستان سعودی معطوف کرده بودند و برایشان اهمیت نداشت که ایالات‌ها و جنگل‌های آمریکا، زمین‌ها و خانه‌های مردم به خاکستر تبدیل می‌شود، بنابراین آمریکایی‌ها هر موضع و هر رفتاری که از خود نشان می‌دهند پایه اول رفتارشان را حفظ منافع نظام سرمایه داری تشکیل می‌دهد.

کریمی قدوسی با اشاره به رفتار دوگانه آمریکا این‌گونه بیان کرد: همچنین کاخ سفید درتلاش است تا منافع خود را با ادبیاتی بیان کنند که دیگر انسان‌ها آنها را کشوری فداکار در جهت دفاع و یا کمک رسانی به مردم محروم مصیبت زده و جنگ زده ببینند، این درحالی است که کشتارهای بسیار وسیعی در کشورهایی نظیر افغانستان، عراق و سوریه انجام می‌دهند و درعین حال هم گروه‌های NGO را مأمور به کمک‌رسانی می‌کنند تا وانمود شود برای دفاع از حقوق جنگ زدگان در آنجا حضور دارند. موضوعی که تنها نمونه‌ یکی از رفتارهای دوگانه آمریکاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطر نشان کرد: درهمین جریان سیل اخیر ایران هم آمریکا نشان داد که با اعمال تحریم‌های خود مانع خرید جهیزاتی از قبیل ماشین آلات سنگین توسط ایران شده است.

وی تصریح کرد: فروش ابزارهایی نظیر بولدوزر،‌ لودر و بیل مکانیکی درحالی به ایران ممنوع شده است که این ابزارها در بحران‌های طبیعی نقش کمک رسانی به مردم و مصیبت زدگان در جهت فعالیت‌های عمرانی دارد، بنابراین تحریم‌های آمریکا در کنار ابراز دلسوزی خود برای مردم ایران به رفتارهای منافقانه‌ می‌پردازد، البته دروغ گویی و چهره خبیث آمریکا برای ملت ایران محرز شده و مردم ما کاملا به مواضع کاخ سفید آشنا هستند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1975

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.