کریمی قدوسی در گفتگو با «قدس آنلاین»:

مجمع تشخیص با اقدام انقلابی خود وابستگی مسائل داخلی به معاهدات خارجی را قطع کند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / یکشنبه ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تصویب پالرمو و سی اف تی این پیام را  به دشمن می دهد که ما از تمامی مواضع اصولی خود عقب نشینی می کنیم. بنابراین در گام های بعدی اگر آنها خواستار توقف برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای کشورمان باشند ما را مجبور می سازند تا این برنامه ها را متوقف کنیم.

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار «قدس آنلاین»، درباره کنوانسیون پالرمو و CFT و دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی این دو کنوانسیون در جلسات آتی این نهاد، اظهار داشت: اعضای مجمع تشخیص مصلحت بدون شک تصویب کنوانسیون های پالرمو و CFT را به مصلحت کشور نمی دانند زیرا هر کدام از این شخصیت هایی که عضو مجمع هستند تجربه چهل ساله مدیریت بحران را در پیشینه خود دارند؛ افرادی همچون محسن رضایی و آقای باهنر که  اوایل انقلاب اسلامی جوانی بیست ساله بودند، به شخصه مشاهده کرده اند که در این ۴۰ سال، دشمن تا چه میزان بر دشمنی با جمهوری اسلامی پافشاری دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعمال دوباره تحریم ها علیه کشورمان، گفت: در شرایطی که تحریم های غرب به حالت اولیه خود برگشته و برجام نقض شد، از سوی دیگر اروپایی ها خبر می دهند که تحریم های شدیدتری نیز در راه است، چرا ملت ایران باید با تصویب کنوانسیون هایی مانند پالرمو بزرگترین امتیازات را به دست دشمنان بدهد.

این نماینده مجلس همچنین افزود: با تصویب چنین کنوانسیون هایی به آمریکا و دولت های اروپایی این  پیام صادر می شود که همچنان جلو بیایند و از ایران امتیاز بگیرند؛ بنابراین، در گام های بعدی اگر آنها خواستار توقف برنامه موشکی و فعالیت های منطقه ای کشورمان باشند ما را مجبور می کنند فعالیت های موشکی و منطقه ای خود را کنار گذاشته و در سینی طلایی تقدیم آنها کنیم.

کریمی قدوسی ادامه داد:  تصویب پالرمو و CFT این پیام را  به دشمن می دهد که ما از تمامی مواضع اصولی و بر حق خود عقب نشینی می کنیم، چنانچه دیدید بلافاصله پس از تصویب CFT در مجلس شورای اسلامی، غربی ها بیانیه دادند ما هیچ شرطی را از سوی ایران نمی پذیریم.

وی افزود: مجمع تشخیص باید در چهل سالگی انقلاب  اسلامی، تصمیم انقلابی بگیرد و ثابت کند انقلاب زنده و پابرجاست و دغدغه های مردم و جریان انقلابی را درک کند؛ مجمع باید با تصمیم قاطع خود این کنوانسیون ها را از دستور کار خارج کند؛ در واقع وابستگی مسائل داخلی به معاهدات خارجی مانند برجام و CFT را قطع کند تا کشور به آرامش برسد؛ در غیر اینصورت هر روز برای کشور نقشه های جدیدی می ریزند و کنوانسیون های مختلفی را یکی پس از دیگری به کشور تحمیل می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در واقع غربی ها درصدد هستند، اقتصاد، تولید ملی، روابط با همسایگان و تمامی امور کشورمان را به تصویب این کنوانسیون ها مشروط و وابسته کرده و از این موضوعات به عنوان ابزاری برای کوتاه آمدن کشور استفاده کنند؛ در نهایت  فکر می کنم مجمع بر اساس مصالح ملی و استقلال کشور این کنوانسیون ها را به تصویب نرساند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1945

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.