کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خانه ملت:

رئیس مجلس تشکیل جلسه هیأت نظارت بر اجرای برجام را پیگیری می‌کند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / دوشنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به درخواست خود از دکتر لاریجانی مبنی بر پیگیری تشکیل جلسه هیأت نظارت بر اجرای برجام، اظهار داشت: رئیس مجلس گفت برای تشکیل این جلسه پیگیری‌های لازم را صورت می‌دهد.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با انتقاد از عدم تشکیل جلسه هیأت نظارت بر اجرای برجام، گفت: مدت طولانی است جلسات این هیأت تشکیل نشده که در شرایط کنونی باید هرچه سریع تر تشکیل شده و تصمیم نهایی درباره برجام گرفته شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حتما تا پایان سال باید درباره برجام تصمیم قطعی از سوی هیأت نظارت بر اجرای برجام گرفته شود، عنوان کرد: چند روز پیش از آقای لاریجانی خواستار پیگیری تشکیل جلسه از سوی این هیأت شدم که ایشان گفت پیگیری می کند تا جلسه برگزار شود.

برجام با خروج آمریکا از آن کارکردی ندارد

وی در ادامه با بیان اینکه رئیس هیأت نظارت بر اجرای برجام رئیس جمهور بوده و ترکیب آن در کنار سران سه قوه، بخشی از دولت و دستگاه دیپلماسی کشور است، اظهار داشت: در حال حاضر به نظر می رسد برجام کارکردی نداشته باشد و اروپایی ها برای ایجاد کانال SPV وقت کشی می‌کنند که در این شرایط نظام باید درباره توافقنامه‌ای که آمریکا از آن خارج شده و آن را بی معنا کرده است، تصمیم بگیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه وزارت امور خارجه نیز هنوز گزارش سه ماهه خود از برجام را به مجلس ارائه نکرده است، خاطرنشان کرد: البته ارائه این گزارش ها دیگر فایده ندارد چرا که برجام به تاریخ پیوسته و دردی را دوا نمی کند. 

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1940

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.