کریمی قدوسی با اشاره به ادعای ضدایرانی سازمان ملل:

واشنگتن درصدد معرفی تهران به عنوان عامل بی‌ثباتی در منطقه است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / جمعه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آمریکا درصدد معرفی کردن ایران به عنوان عامل بی ثباتی در منطقه است.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در واکنش به گزارش کارشناسان سازمان ملل مبنی بر کمک کشورمان به حوثی های یمن و دور زدن تحریم های بین المللی، گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند بحران رخ داده در یمن را به ایران ربط دهد و بر این اساس ایران را در مظان اتهام افکار عمومی دنیا قرار دهد.

آمریکا درصدد معرفی ایران به عنوان عامل بی ثباتی در منطقه است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: در واقع سیاست ایران را محور بی ثباتی در خاورمیانه معرفی کردن دردستورکار ایالات متحده قرار گرفته و بر این اساس طی چند وقت گذشته این امر توسط وزارت خارجه این کشور به طور جدی پیگیری شده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در سفر مایک پمپئو به کشورهای منطقه مشاهده شد که وی تلاش کرد در دیدار با سران این کشورها ایران را برای آنها تهدید معرفی کند و بر این اساس این کشورها را ترغیب به پیوستن در کمپین فشار علیه ایران کند.

توسعه روابط با کشورهای منطقه راهبرد سیاسی-دیپلماتیک ایران است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه توسعه روابط با کشورهای منطقه راهبرد سیاسی-دیپلماتیک ایران است، تصریح کرد: بنابراین طبق این سیاست مشاهده می شود که ایران با دعوت رسمی کشورهایی مانند عراق و سوریه اقدام به از بین بردن و نابودی گروه های تروریستی از جمله داعش کرده است لذا طرح سیاست بی ثباتی آمریکایی ها با شکست مواجه شده است.

کارشناسان سازمان ملل متحد به عنوان ابزاری در دست آمریکایی ها هستند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اتهام سازی آمریکایی ها با کمک کارشناسان سازمان ملل متحد نمی تواند مقاومت سخت و جدی یمنی ها را بپوشاند، افزود: امروزه یمن از مرزهای مختلف در حال محاصره است از این رو کارشناسان بین المللی باید پاسخ دهند کشورمان چطور به یمنی ها کمک کرده است؟.

یمن طی دهه های گذشته انبار مهمات منطقه بوده است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طبق اسناد یمن طی دهه های گذشته انبار مهمات در منطقه محسوب میشد لذا در شرایط کنونی این کشور دارای تسلیحات مختلف است، خاطرنشان کرد: بنابراین طرح ادعاهای بی اساس علیه ایران در شرایط کنونی به نتیجه مطلوب نمی رسد؛ امیدواریم دستگاه دیپلماسی کشورمان با بهره گیری از ظرفیت های مختلف این اقدام کارشناسان سازمان ملل را محکوم کند تا بر اساس قوانین بین المللی دیگر زمینه طرح چنین مواردی فراهم نشود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت ، کارشناسان سازمان ملل متحد اعلام کردند، ایران از طریق ارسال «غیرقانونی» سوخت برای حوثی‌های یمن از این گروه در جریان جنگ با دولت این کشور حمایت مالی کرده است.

در این گزارش ۸۵ صفحه‌ای همچنین اشاره شده که تعدادی از شرکت‌های کوچک داخل و خارج یمن با مشخصات جعلی تلاش کرده‌اند تا با هدف دور زدن تحریم‌های سازمان ملل و حمایت مالی از حوثی‌ها نسبت به قاچاق سوخت اقدام کنند.

کارشناسان سازمان ملل تاکید کرده اند که تمامی محموله‌های سوخت از بنادر ایران و با مدارک جعلی بارگیری شده است. البته ایران همواره حمایت از حوثی‌‌های یمن را رد کرده است.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1938

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.