بولتن نیوز گزارش می دهد؛

ارتباط فامیلی وزیر نفت با شاه پری زنگنه در دستور صحن مجلس

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانون گذاری / دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

سوال جواد کریمی قدوسی درباره نقش شاه پری زنگنه در قراردادهای نفتی و ارتباط فامیلی وی با بیژن زنگنه وزیر نفت در دستور صحن مجلس قرار گرفت.

سوال جواد کریمی قدوسی درباره نقش شاه پری زنگنه در قراردادهای نفتی و ارتباط فامیلی وی با بیژن زنگنه وزیر نفت در دستور صحن مجلس قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار بولتن نیوز، سه شنبه 29 آبان جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی سوالی از وزیر نفت مطرح کرد.

این نماینده مجلس از بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص نقش، نفوذ و فساد گسترده شاه پری زنگنه در قراردادهای نفتی سوال کرده و خواستار پاسخگویی و شفاف سازی وزیر در این زمینه شد.

در سوال مذکور به صراحت آمده که وزیر باید در خصوص شاه‌پری زنگنه، همسر عدنان خاشقچی و ملقب به الهه سرمایه گذاری، در قراردادهای کرسنت، توتال و مفاسد گسترده نقش موثری در عقد قراردادهای استعماری در حوزه نفت و گاز داشته است، توضیح دهد.

همچنین زنگنه باید در خصوص ارتباط و نسبت فامیلی خود با این خانم در مجلس توضیح دهد.

ارتباط فامیلی وزیر نفت با شاه پری زنگنه در دستور صحن مجلس

سوال مذکور در آذر ماه در کمیسیون انرژی مجلس مطرح شد که زنگنه در کمیسیون حضور یافت و توضیحات وی برای کریمی قدوسی قانع کننده بود و این سوال برای بررسی بیشتر به صحن مجلس ارجاع شد.

در جلسه روز یکشنبه 16 دی ماه این سوال در صحن مجلس اعلام وصول شد و وزیر باید در روزهای آینده با حضور در صحن مجلس در این زمینه توضیح دهد.

اگر وزیر نفت در جلسه سوال با توضیحات خود نتواند نصف بعلاوه یک نمایندگان حاضر در جلسه را قانع کند، نمایندگان به وی کارت زرد خواهند داد.

ارتباط فامیلی وزیر نفت با شاه پری زنگنه در دستور صحن مجلس

کارت زرد به معنای نارضایتی مجلس از عملکرد یک وزیر است.

اگر به یک وزیر سه کرت زرد داده شود، وزیر در معرض استیضاح نمایندگان قرار می گیرد.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1937

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.