کریمی‌قدوسی:

مساجد در پیشبرد دفاع مقدس نقش تعیین کننده­‌ای داشتند

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب دیدگاه ها / دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: مساجد به عنوان پایگاه مردمی در دفاع مقدس نقش ویژه‌­ای داشتند؛ لذا تا نسل اول انقلاب در مساجد حضور دارند باید کارنامه عملکرد مساجد در دوران دفاع مقدس احصاء و به نسل امروز و فردا عرضه شود.

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از مشهد، «جواد کریمی‌قدوسی» نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه) با حضور در مرکز فرهنگی دفاع مقدس خراسان رضوی با سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌­زاده» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌­های دفاع مقدس این استان دیدار کرد.

کریمی‌قدوسی در این دیدار با تأکید بر احصاء نقش مساجد در دفاع مقدس اظهار داشت: مردم در دفاع مقدس نقش ویژه‌­ای داشتند و مساجد پایگاه مردم بود که هر کدام از این پایگاه‌­ها شهدایی را تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

وی ادامه داد: مساجد به دلیل خواندن صیغه وقف تا دنیا هست باقی­ خواهند ماند. توسعه پیدا می­‌کند، اما کوچک نمی‌­شود؛ لذا تا نسل اول انقلاب در مساجد حضور دارند باید کارنامه عملکرد این پایگاه مردمی در دوران دفاع مقدس احصاء و به نسل امروز و فردا عرضه شود.

کریمی‌قدوسی در بخش دیگری از سخنانش به نقش مساجد در پشتیبانی از انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: همان‌طور که امام راحل مساجد را سنگر می‌­دانستند، امروز نیز مساجد سینه انقلاب را حفظ کرده و در فتنه‌­ها پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

سردار یوسفعلی­‌زاده نیز در این دیدار با تأکید بر جایگاه مساجد در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی احصاء نقش مساجد در دفاع مقدس را ضروری دانست.

در ادامه این دیدار «جواد کریمی قدوسی» و سردار «حسینعلی یوسفعلی­‌زاده» در خصوص راهکارهای قانونی جهت تسریع در عملیات اجرایی احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان خراسان رضوی تبادل نظر کردند.

مساجد در پیشبرد دفاع مقدس نقش تعیین کننده­‌ای داشتند

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1936

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.