کریمی قدوسی:

کانال SPV به بن‌بست رسیده / اروپایی‌ها استاد مذاکرات فرسایشی

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / یکشنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۷ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است از ابتدا هم اروپایی‌ها با مذاکرات فرسایشی قصد داشتند جایگاه خود را دربرابر آمریکا افزایش داده و بتوانند دستاوردی برای خود داشته باشند.

جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در رابطه با عدم کارایی کانال SPV که از سوی اروپایی ها وعده داده شده بود، گفت: کانالSPV به بن بست کامل رسیده و اروپایی ها هیچ اراده ای برای راه اندازی این مسیر و به کارگیری آن ندارند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: لازم است در شرایط فعلی از همان راه های گذشته خود یعنی ارتباط با کشورهای بزرگی همچون چین، روسیه، هند و به خصوص کشورهای همسایه برای تبادلات تجاری و اقتصادی استفاده کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ارتباطات پیش از تصویب برجام بهترین ارتباط اقتصادی برای ایران بود، عنوان کرد: این ارتباطات نه تنها تضعیف نشده بلکه امروز شاهد تقویت آن نیز هستیم از این رو باید از تجربه گرانقدر در حوزه سال های اجرای برجام استفاده کرده و روی پای خود بایستیم.

بیشتر بخوانید:

کریمی قدوسی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها از ابتدای کار می دانستند سازوکار SPV انجام نمی شود، ابراز داشت: در ابتدای کار اعلام کردند دو هفته ای این کانال راه اندازی می شود و زمان آن را به دو ماه و هفت ماه رساندند و اکنون هشت ماه است که از این اقدام خبری نیست و تصمیم انها صرفا هدر دادن زمان بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اروپایی ها در مذاکرات فرسایشی استاد هستند، خاطرنشان کرد: اروپایی ها می خواستند با کارت ایران و برجام برای ارتقای جایگاه خود در برابر آمریکا دستاوردی داشته باشند که تا حدودی به آن رسیده و مذاکرات بسیاری نیز با هم داشته اند.

لینک کوتاه مطلب: http://jkarimi.ir/?v=1925

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.